Trwa ładowanie...
d19imvo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ojciec

Łódzkie: areszt dla ojca dwumiesięcznego Igora, który z pękniętą czaszką trafił do szpitala

• Jest areszt dla ojca dwumiesięcznego Igora ze Zgierza

• W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. spowodowania obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki
• 26-latek nie przyznaje się do winy
• Grozi mu do 5 lat więzienia
• Dziecko w sobotę zostało przyjęte do szpitala z licznymi obrażeniami na ciele
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódzkie: areszt dla ojca dwumiesięcznego Igora, który z pękniętą czaszką trafił do szpitala
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d19imvo

Sąd w Zgierzu aresztował na trzy miesiące ojca dwumiesięcznego chłopca, który z licznymi obrażeniami na ciele w sobotę trafił do łódzkiego szpitala. Mężczyźnie zarzucono miedzy innymi spowodowanie obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Twierdzili, że dziecko spadło z wersalki

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sobotę późnym wieczorem, kiedy dwumiesięczny chłopiec z licznymi obrażeniami na ciele trafił do szpitala w Łodzi. Dziecko zostało przywiezione przez rodziców, którzy twierdzili, że niemowlę spadło z wersalki. Ich wyjaśnienia zakwestionował lekarz.

d19imvo

Policja zatrzymała rodziców chłopca: 26-letniego mężczyznę i jego 30-letnią żonę - mieszkańców Zgierza. Ojciec dziecka miał w organizmie 0,4 promila alkoholu, matka była trzeźwa. Chłopiec jest ich jedynym dzieckiem. Rodzina mieszka w Zgierzu.

W poniedziałek zgierska prokuratura w obecności psychologa przesłuchała jako świadka matkę chłopca. Według śledczych prawdopodobne jest, że w czasie, gdy doszło do urazu mogło nie być jej w domu. Wymaga to jednak weryfikacji.

Areszt na trzy miesiące

Jako podejrzany przesłuchany został ojciec chłopca, który usłyszał zarzut spowodowania u dziecka obrażeń głowy ze złamaniem kości czaszki oraz zarzut spowodowania sińców twarzy i okolic ramion dziecka. Obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Jak powiedział Kopania prokuratura skierowała wniosek do sądu o aresztowanie podejrzanego, między innymi ze względu na obawę matactwa. Sąd uwzględnił jej wniosek i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

oprac.: Marek Grabski

d19imvo

Podziel się opinią

Share

d19imvo

d19imvo
Więcej tematów