Trwa ładowanie...
d31tpza
Łódź

Łódź. Policjanci usłyszeli zarzuty. Mieli przekazywać tajne informacje za łapówki

Łódź. Dwóch policjantów, prywatnie braci, usłyszało zarzuty za to, że przekazywali nieuprawnionym osobom informacje z policyjnej bazy danych w zamian za obietnicę łapówki. Grozi im do 10 lat więzienia.
Share
Łódź. Dwóch policjantów z zarzutami
Łódź. Dwóch policjantów z zarzutamiŹródło: Getty Images, Fot: NurPhoto
d31tpza

Łódź. Dwóch policjantów z zarzutami

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy policji. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Chodzi o przestępstwo korupcyjne.

Śledztwo prowadzone przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku dotyczy dokonanego od czerwca 2017 r. do marca 2018 r. w Łodzi, przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę interesu prywatnego.

d31tpza

Czytaj także:Koronawirus. Szkoły zamknięte od 20 października? Jest komentarz MEN

W toku postępowania prokurator ustalił, że jeden z funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi utrzymywał bliskie relacje z osobą wielokrotnie karaną, na prośbę której dokonał nieuprawnionych, nie mających związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi sprawdzeń w dostępnych dla funkcjonariuszy Policji bazach danych. W zamian miał otrzymać obietnicę osiągnięcia korzyści majątkowych.

Łódź. Policjantom grozi do 10 lat więzienia

Na polecenie prokuratora zatrzymano cztery osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy policji oraz dwie osoby, które zlecały dokonywanie nieuprawnionych sprawdzeń. Prokurator przedstawił zatrzymanym funkcjonariuszom zarzuty popełnienia przestępstw m.in. przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Za zarzucane czyny grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

d31tpza

Na wniosek prokuratora wobec dwóch osób: funkcjonariusza policji oraz osoby wielokrotnie karanej, która zlecała dokonywanie nieuprawnionych sprawdzeń, w zamian za obietnicę zysków ze wspólnych przedsięwzięć biznesowych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czytaj także:Najnowszy sondaż. Sześć partii w Sejmie

Z kolei wobec drugiego funkcjonariusza Policji z uwagi na charakter zarzucanych mu przestępstw w postaci rażącego naruszenia obowiązków służbowych policjanta, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza policji, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu.

Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek: "Czuję się z tym kiepsko"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31tpza

Podziel się opinią

Share
d31tpza
d31tpza
Więcej tematów