Trwa ładowanie...
d660x8v

Łódź. Odwołanie kuratora oświaty. Jest komentarz Dariusza Piontkowskiego

Dariusz Piontkowski w mediach społecznościowych odniósł się do odwołania łódzkiego kuratora oświaty. Zdaniem Ministra Edukacji Narodowej zwolnienie nie ma związku z wypowiedziami dot. LGBT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Piontkowski o odwołaniu łódzkiego kuratora
Dariusz Piontkowski o odwołaniu łódzkiego kuratora (FORUM)
d660x8v

"Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty była rozważana już od dawna i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT" - napisał na Twitterze Dariusz Piontkowski, odnosząc się do sprawy odwołania Grzegorza Wierzchowskiego.

Szef resortu edukacji zaznaczył jednocześnie, że to wielka szkoda, iż "nasz koalicjant nie chciał zaczerpnąć wiedzy dotyczącej faktycznych powodów odwołania pana kuratora u źródła".

Łódź. Kurator oświaty odwołany

Łódzki kurator oświaty, który zasłynął wypowiedzią o "wirusie LGBT" podczas wywiadu w TV Trwam, został odwołany. "Szanowni Państwo! Ogromnie dziękuję za wsparcie. Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z ministrem Piontkowskim jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał" - napisał Grzegorz Wierzchowski na Twitterze.

d660x8v

Ryszard Czarnecki przerywa milczenie ws. kilometrówek. "Ze spokojem czekam na wyjaśnienie sprawy"

Sprawę skomentował również wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Poinformował, że to on złożył wniosek o odwołanie. "Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z ministrem edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami" - napisał.

Przypomnijmy, że odwołanie Wierzchowskiego miało być reakcją na wypowiedź kuratora w TV Trwam. "Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa" - stwierdził wówczas były urzędnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter

d660x8v

Podziel się opinią

Share
d660x8v
d660x8v
Więcej tematów