Trwa ładowanie...

Łódź. Kuria z udziałami w gminnej spółce, jest doniesienie do prokuratury

Archidiecezja Łódzka od niedawna jest udziałowcem i współwłaścicielem Zakładu Usług Komunalnych w Krośniewicach. Sprawa budzi spore kontrowersje, jest doniesienie do prokuratury.

Share
Łódź. Kuria z udziałami w gminnej spółce, jest doniesienie do prokuratury
Łódź. Kuria z udziałami w gminnej spółce, jest doniesienie do prokuratury Źródło: East News
d21pp9f

O sprawie informuje Radio Łódź, powołując się na rzecznika Archidiecezji Łódzkiej. - Angażując się w rozwój tej spółki, chcemy zainwestować w nową sortownię śmieci, a także rozbudowanie kompostowni znajdującej się na terenie spółki - powiedział ks. Paweł Kłys.

Sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, mimo że umowa notarialna została podpisana pod koniec kwietnia. Radni nie kryją oburzenia. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Krośniewice działania Archidiecezji Łódzkiej są niezgodne z prawem.

- Złożyliśmy dzisiaj doniesienie do prokuratury rejonowej w Łęczycy. Wczoraj złożyliśmy pismo do Krajowej Rady Sądownictwa o unieważnienie tego aktu notarialnego, bo uważamy, że był on zawarty z naruszeniem prawa - powiedział przewodniczący Sławomir Kępisty w rozmowie z radiem.

Kolejna afera z lotem z Andrzejem Dudą. Jest reakcja wicerzecznika PiS na artykuł WP

Afera w Łódzkiem. Ważne referendum w niedzielę

Z kolei władze Krośniewic nie mają sobie nic do zarzucenia. Burmistrz Katarzyna Edrman poinformowała, miasto długo szukało odpowiedniego inwestora. - Jednak stwierdziłam, że kuria, która nie jest przedsiębiorcą, będzie do tego godnym inwestorem - tłumacyz Erdman.

d21pp9f

Radio Łódź przypomina również, że w najbliższą niedzielę odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrz Krośniewic.

Źródło: Radio Łódź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21pp9f

Podziel się opinią

Share
d21pp9f
d21pp9f
Więcej tematów