Trwa ładowanie...
de6l9nx

Łódź: aleja jesionów ma przestać istnieć. Wyciętych ma zostać ponad 70 przedwojennych drzew

Mieszkańcy są zbulwersowani - ponad 70 jesionów ma zostać wyciętych. Od lat ozdabiają ulicę Zelwerowicza w Łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź: aleja jesionów ma przestać istnieć. Wyciętych ma zostać ponad 70 drzew
Łódź: aleja jesionów ma przestać istnieć. Wyciętych ma zostać ponad 70 drzew (Agencja Gazeta)
de6l9nx

Mieszkańcy Radiostacji są wzburzeni planami wycinki 73 przedwojennych jesionów pensylwańskich, które od dziesięcioleci ozdabiają jedną z najładniejszych, zielonych ulic w Łodzi – ulicę Zelwerowicza.
3 września 2018 rozpoczęto już wycinkę drzew w innej części osiedla – na ulicy Solskiego. Kiedy rozpoczęto karczowanie unikatowych drzew, zaniepokojeni mieszkańcy sami zaczęli interweniować. Gdy do sprawy dołączyli aktywiści – łódzki Zarząd Zieleni Miejskiej wstrzymał prace.

"Ze względu na szacunek dla mieszkańców jeszcze raz zwrócimy się do ekspertów z prośbą o opinię na temat wycinki" – skomentował sprawę wiceprezydent Łodzi - Krzysztof Piątkowski. Mimo tego wycinki nie zamierza zatrzymać. Według miasta – drzewa mają po sto lat, są w złym stanie i stanowią zagrożenie.

Ulica Zelwerowicza w Łodzi – aleja jesionów ma zostać wycięta

"Miasto ma problem z opiekowaniem się starym drzewostanem" - mówi Katarzyna Gauza, kandydatka do rady miejskiej. Zgadza się z tym, że część przedwojennych drzew należałoby usunąć – ale tylko te, które zagrażają bezpieczeństwu. Uważa jednak, że bezcelowe jest pozbywanie się malowniczej alei jesionów.

de6l9nx

Mieszkańcy osiedla Radiostacja również nie są przekonani argumentami przedstawicieli władz miasta. Na terenie osiedla można dostrzec plakaty z napisem "Tego drzewa już nie będzie" – mieszkańcy ulicy Zelwerowicza chcą pokazać rozmiary planowanej wycinki i planują protesty.

Osiedle Radiostacja jest jednym z najładniejszych w Łodzi – nazwa pochodzi od zbudowanej w latach 1937 – 1939 przy ul. Narutowicza rozgłośni radiowej Radia Łódź. Osiedle ozdabiają modernistyczne wille z okresu międzywojennego.

de6l9nx

Podziel się opinią

Share

de6l9nx

de6l9nx
Więcej tematów