Trwa ładowanie...
d2jedz7

Litwa. Mateusz Morawiecki w Wilnie o nowym kanale Telewizji Polskiej. "Chodzi o prawdę"

Po ponad rocznych przygotowaniach uruchomiony został kanał Telewizji Polskiej - TVP Wilno. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polacy na Litwie będą mieć możliwość oglądania polskiej telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Litwa. Mateusz Morawiecki w Wilnie pojawił się na inauguracji nowego kanału Telewizji Polskiej
Litwa. Mateusz Morawiecki w Wilnie pojawił się na inauguracji nowego kanału Telewizji Polskiej (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2jedz7

Mateusz Morawiecki rozpoczął we wtorek jednodniową wizytę w stolicy Litwy. W Wilnie spotkał się z szefem tamtejszego rządu Sauliusem Skvernelisem. Polski premier wziął również udział w gali inauguracyjnej nowego kanału Telewizji Polskiej - TVP Wilno. Przygotowania do jego uruchomienia trwały ponad rok, a o samym projekcie mówiło się w 2009 r. - przypomina kurierwilenski.lt.

- Ten kanał ma na celu prostowanie i pokazywanie prawdy. Dziękuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili, że Polacy na Litwie będą mieli możliwość oglądania polskiej telewizji. Jestem przekonany, że TVP Wilno przyczyni się do polepszenia relacji, kultura polska będzie tu kwitła, a wspólna walka o interesy będzie wzmocniona przekazem - mówił Mateusz Morawiecki.

d2jedz7

Zespół będzie liczył 25 osób, prawie wszyscy pracownicy nowego kanału Telewizji Polskiej pochodzą z Wileńszczyzny. Polski premier szczególne podziękowania złożył na ręce prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy i szefa litewskiego rządu, który "dał zielone światło".

Gratulacje otrzymali również szef KPRM minister Michał Dworczyk oraz minister Szymon Szynkowski vel Sęk. Mateusz Morawiecki powiedział, że sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych jest dobrym duchem w relacjach polsko-litewskich. Miał się również przyczynić się do powstania kanału TVP Wilno.

Zobacz też: PiS chce zlikwidować poprawność polityczną. Joanna Mucha atakuje

Źródło: kurierwilenski.lt/Kancelaria Premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jedz7

Podziel się opinią

Share

d2jedz7

d2jedz7
Więcej tematów