Trwa ładowanie...
d10p3nd

Litwa: likwidacja łatwiejszej matury odłożona

Litewskie ministerstwo oświaty zobowiązało się odłożyć w czasie likwidację łatwiejszej matury z języka litewskiego w szkołach polskich. Minister oświaty Litwy Algirdas Mokevicius rozmawiał na ten temat w Warszawie z minister edukacji narodowej Krystyną Łybacką.

Share
d10p3nd

Minister Łybacka powiedziała, że litewski minister oświaty zgodził się też by rada szkoly decydowala o tym, czy język polski będzie obowiązkowy na maturze czy do wyboru. Polaków na Litwie niepokoiły te dwie kwestie - przyznała minister. Dodała, że bez przygotowań i okresów przejściowych liwidacja łatwiejszej matury z języka litewskiego była bardzo trudna.

Według Krystyny Łybackiej, bardzo ważna jest też zgoda litewskiego ministra na to, by rada szkoły decydowała o tym, czy na maturze język polski będzie przedmiotem obowiązkowym czy do wyboru. Na Wileńszczyźnie działają 124 szkoły z językiem polskim.

Po rozmowach z litewskim ministrem oświaty, Łybacka poinformowała też, że prawdopodobnie w sierpniu polski i litewski resort podpiszą umowę o wzajemnym uznawaniu dyplomów wyższych uczelni. (aka)

d10p3nd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10p3nd
Więcej tematów