Trwa ładowanie...

List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego. "Ideologia ekologizmu pokusą szatana"

W kościołach Archidiecezji Krakowskiej odczytywany jest list pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Wielki Post. Hierarcha napisał o "prawdzie, którą usiłuje podważyć szatan, ojciec wszelkiego kłamstwa". Wspomniał przy tym o ideologiach ekologizmu, gender i społeczności LGBT.

Share
List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego. "Ideologia ekologizmu pokusą szatana"Źródło: East News, fot: JAN GRACZYNSKI
d483qwl

Z okazji Wielkiego Postu abp Marek Jędraszewski wysłał do kościołów Archidiecezji Krakowskiej list pasterski. Jest odczytywany wiernym podczas mszy świętych.

"Dzieje ludzkości od samych swych początków są jednym wielkim zmaganiem o prawdę. W tym zmaganiu chodzi o odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest Pan Bóg i kim, w konsekwencji, jest sam człowiek. (...) Prawda o Bogu jest prawdą o Dobrym Ojcu, któremu zależy na szczęściu człowieka. Natomiast prawda o człowieku to prawda o nim jako Bożym dziecku, które powinno pokładać całkowitą ufność w swoim Stwórcy" - napisał abp Jędraszewski.

Jak podkreślił, "tę prawdę usiłuje podważyć szatan, ojciec wszelkiego kłamstwa", a "człowiek człowiek musi dokonać wyboru między wiernością i zaufaniem wobec swego Stwórcy i Pana a buntem przeciwko Niemu i próbą postawienia się na Jego miejscu". "Szatan chce zniszczyć więź pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a jego pokusy przyjmują rozmaite kształty" - dodał arcybiskup. Jak napisał, jedną z takich pokus jest ideologia ekologizmu.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Włodzimierz Czarzasty oskarża Andrzeja Dudę

"Jak ideologia ekologizmu pomniejsza wartość człowieka i, odwracając porządek rzeczy, za najważniejszą wartość uznaje samą Ziemię, tak z kolei inne ideologie - ideologia gender i związana z nią ideologia LGBT - stawiają człowieka ponad wszystko, także ponad porządek naturalny, przyznając mu 'prawo' do wyboru własnej tożsamości płciowej, bez względu na tożsamość biologiczną, z jaką przychodzi on na świat" - tłumaczył abp. Jędraszewski.

Wskazówki na Wielki Post od abp. Marka Jędraszewskiego

Wyjaśnił też, jak można ustrzec się przed pokusami szatana. "Ojciec Święty Franciszek w wielu swych dokumentach i wypowiedziach wzywa nas do tego, co nazywa on nawróceniem ekologicznym. Polega ono na odnowieniu naszych relacji z Bogiem Stwórcą, z Ziemią jako powierzonym nam dobrem, z innymi ludźmi i z sobą samym. Odnowienie to domaga się z kolei tego wewnętrznego radykalizmu. (...) Chrystusowy radykalizm przestrzega nas równocześnie przed wchodzeniem w jakiekolwiek próby dialogu i kompromisu z ojcem wszelkiego kłamstwa" - napisał arcybiskup.

d483qwl

Zaznaczył że Okres Wielkiego Postu jest szczególną okazją do tego, by modlić się, pościć, dawać jałmużnę oraz uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach.

Przypomnijmy, że abp. Jędraszewski nie po raz pierwszy mówi o zagrożeniu w postaci ekologizmu. Ostrzegał przed nim też abp Sławoj Leszek Głódź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d483qwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d483qwl
d483qwl
Więcej tematów