Trwa ładowanie...
d12z0b8
Do Rzeczy

Liroy "jedynką" w Kielcach z listy Kukiza?

"Jedynką" na liście wyborczej komitetu wyborczego Kukiz'15 w Kielcach będzie Piotr Marzec, znany jako Liroy - informuje "Do Rzeczy" na swojej stronie internetowej. Popularny przed laty raper ma się również zająć "kampanią frekwencyjną" przed zaplanowanym na 6 września referendum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Marzec, ps. Liroy
Piotr Marzec, ps. Liroy (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d12z0b8

- Pan Marzec długo się wahał, naradzał się z rodziną, w końcu zgodził się kandydować i pomóc w kampanii referendalnej. Zapowiedział, że jest żywotnie zainteresowany, by doprowadzić do zmiany systemu w Polsce, dlatego też zaangażuje się w kampanię, zachęcającą do udziału w referendum - powiedział tygodnikowi Miłosz Lodowski, rzecznik ruchu Pawła Kukiza.

W nocy ze środy na czwartek Paweł Kukiz zatwierdził ostatecznie listy wyborcze swojego komitetu. Według "Do Rzeczy", muzyk w kilku okręgach zakwestionował wcześniejsze decyzje, układającej listy wyborcze Rady Społecznej, która liderów organizacji współpracujących z ruchem Kukiza chciała umieścić na dalszych miejscach.

W czwartek Kukiz ma ogłosić nazwiska "pierwszych trójek" w każdym z okręgów. Gazeta pisze, że wśród "jedynek" na listach Kukiza pojawią się m.in. Kornel Morawiecki, lider Solidarności Walczącej i legenda opozycji z czasów PRL, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki - liderzy Ruchu Narodowego oraz Artur Dziambor, jeden z liderów Kongresu Nowej Prawicy.

d12z0b8

Maleje poparcie dla Kukiza

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 30 sierpnia, największe poparcie otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z ostatniego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 37 proc. ankietowanych.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Platforma Obywatelska, która otrzymałaby 27 proc. głosów. Zjednoczona Lewica (koalicja SLD, TR, Unii Pracy i Zielonych) cieszy się z kolei poparciem 11 proc. ankietowanych.

Na Kukiz'15 zagłosowałoby 6 proc. badanych. Poparcie dla ugrupowania zmalało o 6 punktów proc.

<div class="modliszka-config" data-autoplay="0" data-mid="1750470" data-title="Nie będzie "Kukizbusa". "KUKIZ ARMY" wyrusza w Polskę">

d12z0b8

Podziel się opinią

Share
d12z0b8
d12z0b8
Więcej tematów