Trwa ładowanie...

Likwidator szkód skazany za wyłudzenie ponad 6 mln zł

• Sąd w Katowicach skazał na 2 lata i 4 miesiące pozbawienia wolności likwidatora szkód jednego z towarzystw ubezpieczeniowych
• Mężczyzna wyłudził ponad 6 mln zł

Likwidator szkód skazany za wyłudzenie ponad 6 mln złŹródło: WP, fot: Marcin Gadomski
d3skkhc
d3skkhc

Katowicki sąd skazał na 2 lata i cztery miesiące więzienia likwidatora szkód jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, który wyłudził ponad 6 mln zł. Znając dane klientów, bez ich wiedzy domagał się wyższych kwot odszkodowań za wypadki. Pieniądze wpływały na jego konto.

O prawomocnym wyroku w tej sprawie poinformowała we wtorek śląska policja.

Oszustwa w towarzystwie ubezpieczeniowym wykryli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Okazało się, że stoi za nimi jeden z pracowników zajmujących się likwidacją szkód.

- Mężczyzna, znając dane klientów, którym jego firma wypłaciła wcześniej odszkodowania, bez ich wiedzy odwoływał się od decyzji ubezpieczyciela, podważając wysokość wypłaconej kwoty - informuje zespół prasowy śląskiej policji.

d3skkhc

Po odwołaniu towarzystwo ubezpieczeniowe po raz kolejny analizowało dokumenty, przyznając w efekcie wyższą kwotę odszkodowania. Pieniądze te jednak nie trafiały na konto ubezpieczonych klientów, których szkoda dotyczyła, tylko do nieuczciwego pracownika.

Oszust z Katowic zatwierdził ponad 140 różnych wypłat, które trafiły na jego osobiste konto. 32-latek w wyniku przestępczego procederu uzyskał kwotę ponad 6 mln zł.

d3skkhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3skkhc
Więcej tematów