Trwa ładowanie...
d4bbb6n

Liderzy żydowscy krytykują Trumpa za wizytę w Polsce

Pobyt Donalda Trumpa zgodnie oceniany jest przez rząd czy choćby Donalda Tuska za wielki sukces. Swojego niezadowolenia nie kryją jednak liderzy organizacji żydowskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liderzy żydowscy krytykują Trumpa za wizytę w Polsce
(PAP)
d4bbb6n

Zachodnie media odnotowały niezadowolenie organizacji żydowskich w Polsce względem Donalda Trumpa.

Ich zdaniem Trump zerwał z wieloletnią tradycją – nie złożył hołdu pod pomnikiem Bohaterów Getta. Zamiast prezydenta USA uczyniła to jego córka, Ivanka. Najwidoczniej dla Anny Chipczyńskiej, Lesława Piszewskiego czy Michaela Schudricha to stanowczo za mało.

Każdy prezydent USA wizytując w Polsce (po 1989 roku) w swoim grafiku odnotowywał upamiętnienie ofiar holokaustu pod pomnikiem Bohaterów Getta znajdującego się około 1,5 km od miejsca, w którym Trump przemawiał przez około pół godziny.

d4bbb6n

Liderów żydowskich organizacji nie zadowoliła też przemowa Trumpa na placu Krasińskich, podczas której podkreślił pełną poświęcenia walkę Żydów w gettcie.

- Dla polskich Żydów, odbudowujących w demokratycznej Polsce, po grozie Zagłady i zniszczeniach komunizmu, życie swej społeczności, gest ten oznaczał uznanie, solidarność i nadzieję – zwracają uwagę w oświadczeniu.

- Ufamy, że ten przejaw lekceważenia nie wyraża postaw i uczuć narodu amerykańskiego – czytamy.

Pod krytyką Trumpa podpisali się Anna Chipczyńska – Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie; Lesław Piszewski – Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowo-Żydowskich i Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski.

d4bbb6n

Podziel się opinią

Share
d4bbb6n
d4bbb6n