Trwa ładowanie...

Lewica przedstawiła plan na edukację: 5 tys. na start dla nauczycieli. "Pogonimy Czarnka"

- Po pierwsze pogonimy Czarnka, po drugie usuniemy HiT ze szkoły i po trzecie podniesiemy płace nauczycielom tak, żeby już na start zarabiali około 5 tysięcy złotych brutto – powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na konwencji Lewicy.

Konwencja Nowej Lewicy "4 Lata w Sejmie"Konwencja Nowej Lewicy "4 Lata w Sejmie"Źródło: East News, fot: Oleg Marusic/REPORTER
d1nmqb3
d1nmqb3

W sobotę od godziny 10 w warszawskim studiu Tęcza odbywa się konwencja programowa Lewicy pod hasłem. "Państwo, na które można liczyć". Podczas konwencji Lewica przedstawia swoje propozycje rozwiązań w sferze usług publicznych - w tym w szkolnictwie.

– Jakiej szkoły chcemy dla naszych dzieci? Czy chcecie szkoły Czarnka z HiT-em i partyjną tresurą, ale bez nauczycieli, czy szkoły z dobrze wynagradzanymi pedagogami? Dla nas, Lewicy, wybór jest oczywisty – powiedziała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreślając, że dla jej partii kluczowe jest stworzenie dobrej, publicznej szkoły dla każdego, która "nauczy tyle, żeby już nikt z was nie musiał dokładać do korepetycji".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Autostrada A2 zalana w Niemczech. Świadek pokazał, co tam się działo

– Szkoła jest dla dzieci, nie dla kleru. My to wiemy, ale dzisiaj jest dokładnie odwrotnie. Pieniądze, które Kościół wyciąga z polskiej szkoły na lekcje religii są tak wielkie, że aż trudne do wyobrażenia. To blisko 2 miliardy rocznie, czyli pięć milionów każdego dnia. […] Oddamy te pieniądze dzieciom, a Kościół niech zabiera swoją religię ze szkoły do salek katechetycznych, i to na własny koszt – przekonywała.

d1nmqb3

Dziemianowicz-Bąk odniosła się również do wielokrotnych wypowiedzi Przemysława Czarnka i Sławomira Mentzena, w których wprost opowiadali się za przemocą wobec dzieci uznając ją za "metodę wychowawczą".

– To nie poglądy, to jest patologia. Bicie dzieci jest złe, wiem to ja, wie to Lewica, wie to zdecydowana większość Polaków. Nie wie tego prawica, ale my dzisiaj prawicy mówimy: łapy precz od polskich dzieci. Lewica będzie chronić dzieci przed przemocą – zaznaczyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nmqb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmqb3
Więcej tematów