Trwa ładowanie...

Leszek Miller: Tusk może przejść do historii, jeśli opracuje plan pokojowy

- Gdyby nowemu szefowi Rady Europejskiej udało się opracować plan pokojowy, który zakończy tę tragedię na wschodzie Ukrainy, to premier Tusk przeszedłby do historii - powiedział Leszek Miller w Radiu ZET, odnosząc się do zadań stojących przed polskim premierem na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Share
Leszek Miller: Tusk może przejść do historii, jeśli opracuje plan pokojowy
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d2bwdbv

Leszek Miller zastrzegł w programie Moniki Olejnik, że aby taki plan pokojowy był skuteczny, musiałby mieć poparcie Unii Europejskiej, NATO i Rosji. - Byłoby dobrze, żeby premier Tusk pomyślał, czy to jest w ogóle możliwe - dodał.

Wybór polskiego premiera na szefa RE Miller nazwał "najważniejszym wydarzeniem od wejścia Polski do Unii Europejskiej". - Cieszę się, to jest osobisty sukces pana premiera i ważny sukces Polski. To jego osobista zasługa i splot wielu okoliczności - stwierdził.

Pytany o Aleksandra Kwaśniewskiego, który był wymieniany jako jeden z kandydatów do wysokich urzędów europejskich, powiedział, że wraz z upływem czasu, byli politycy tracą swoje szanse. - To nie przypadek, że szefem Rady Europejskiej będzie czynny polityk - ocenił Miller w Radiu ZET.

d2bwdbv

Podziel się opinią

Share
d2bwdbv
d2bwdbv
Więcej tematów