Trwa ładowanie...
d1fjwt3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Leszek Miller ma tulipana noszącego jego imię

Lider SLD Leszek Miller ma tulipana noszącego jego imię. Polityk wziął udział w premierowym pokazie nowej odmiany, zorganizowanym podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim w woj. wielkopolskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider SLD Leszek Miller i nowa odmiana tulipanów, nazwana jego imieniem
Lider SLD Leszek Miller i nowa odmiana tulipanów, nazwana jego imieniem (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1fjwt3

Wcześniej odmianami tulipanów uhonorowano m.in. Jana Pawła II, Lecha i Marię Kaczyńskich, Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich oraz Annę Komorowską. Kolor i wygląd stworzonego w Holandii tulipana "Leszek Miller" aż do sobotniej uroczystości trzymany był w ścisłej tajemnicy. Leszek Miller spodziewał się, że kwiat będzie czerwony; podczas ceremonii w Chrzypsku Wielkim okazało się, że miał częściowo rację.

- On jest biało-czerwony: czerwony z białymi brzegami. Jest piękny, ma duży kielich. Szczególnie pasuje do dzisiejszego, świątecznego dnia i jest też powiązany z dziesiątą rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej - powiedział Miller.

Właściciel gospodarstwa ogrodniczego Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego, przyznał, że uhonorowanie b. premiera nową odmianą tulipana ma związek z rocznicą przystąpienia Polski do UE i faktem, że to Miller podpisał Traktat Akcesyjny. Leszek Miller powiedział, że to jedno z bardziej oryginalnych sposobów upamiętnienia jego udziału w przystąpieniu Polski do UE.

- Ja kocham kwiaty, przede wszystkim róże i tulipany, cieszę się więc, że to jest tulipan. Przed laty podczas oficjalnej wizyty w Singapurze moje imię otrzymały też orchidee - powiedział.

d1fjwt3

Podziel się opinią

Share

d1fjwt3

d1fjwt3
Więcej tematów