Trwa ładowanie...
leszek jażdżewski

Leszek Jażdżewski ukarany za antyfaszystowski plakat ze swastyką. Facebook zablokował jego konto

Miał ostrzegać, a nie nawoływać do faszyzmu. Plakat, który na swoim facebookowym profilu udostępnił redaktor naczelny Liberte Leszek Jażdżewski, przysporzył mu kłopotów. Na tydzień zablokowano jego konto.

Share
Leszek Jażdżewski ukarany za antyfaszystowski plakat ze swastyką. Facebook zablokował jego konto
Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d1lsgic

Wielu dowiedziało się o nim, kiedy przemawiał przed Donaldem Tuskiem na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naczelny Liberte Leszek Jażdżewski, jak donosi portal wirtualnemedia.pl, został ukarany przez Facebooka za antyfaszystowski plakat ze swastyką. Z powodu "złamania standardów społeczności" na tydzień zablokowano oficjalny profil dziennikarza.

Plakat, przez który Jażdżewski nie mógł korzystać ze swojego konta na Facebooka to dzieło Szymona Szymankiewicza "Loading". Autor najpierw został za niego zagrodzony Złotym Medalem Marszałka Województwa Śląskiego podczas 26. Biennale Plakatu Polskiego. Później nagrodę wycofano.

d1lsgic

Jażdżewski odniósł się do sprawy na prywatnym profilu na Facebooku. "Bardzo przebiegła walka z nazizmem, gratuluję Facebooku. To tyle gdyby ktoś tu miał (ja nie) złudzenia odnośnie wolności wypowiedzi czy inteligentnych algorytmów" - napisał. Plakat miał ostrzegać, a nie nawoływać do faszyzmu.

Zobacz też: Tusk o kolejnych wyborach: jeśli nic się nie zmieni, czuję, że też będą przegrane

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lsgic

Podziel się opinią

Share
d1lsgic
d1lsgic
Więcej tematów