Lektury szkolne w "Gazecie Wyborczej"

Gazeta inauguruje rok szkolny 25-tomową kolekcją 'Lektury Szkolne' i cyklem zeszytów 'Vademecum ucznia i studenta'. Rusza kolejna edycja programu 'Szkoła z klasą'.

11.09.2006 | aktual.: 11.09.2006 07:32

„Tradycyjnie jesienią „Gazeta Wyborcza” myśli w szczególności o uczniach i studentach, którzy zaczynają kolejne etapy swojej edukacji. Mamy nadzieję, że nasze cykle edukacyjne będą pomocne w nauce” – mówi Katarzyna Kolanowska, dyrektor marketingu „Gazety Wyborczej”.

„Lektury Szkolne” to wyjątkowy przewodnik po lekturach i znakomita pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. Każdy tom zawiera omówienie dzieła literackiego oraz jego adaptację filmową. Cykl rozpoczyna „Zemsta” Aleksandra Fredry wraz z filmem Andrzeja Wajdy, która ukaże się 13 września z wydaniem specjalnym "Gazety" w cenie 3,50 zł plus cena „Gazety”. Kolejne tytuły, m.in. „Faraon”, „Hamlet”, „Ferdydurke”, „Przedwiośnie”, „Folwark zwierzęcy” i „Dżuma” będą dostępne co środa w cenie 19,99 zł plus cena „Gazety".

Wydawcą „Lektur szkolnych" jest firma Mediaprofit.

Przez 10 tygodni, co środa, w „Gazecie Wyborczej” ukazywać się będzie nowa seria bezpłatnych dodatków pt. „Vademecum ucznia i studenta. Liczby i fakty, które musisz znać”. Seria została stworzona aby ułatwić uczniom i studentom zdobywanie i porządkowanie wiedzy z wybranych dziedzin. Vademecum zawiera aktualne dane statystyczne oraz najważniejsze fakty, definicje i schematy. Cykl rozpocznie się 13 września, kiedy wydania specjalnego „Gazety” zostanie dołączona teczka do zbierania zeszytów serii.

„Vademecum ucznia i studenta” przygotował zespół redaktorów Wydawnictwa Naukowego PWN.

Nowe kolekcje wspiera kampania reklamowa w mediach Agory: „Gazeta Wyborcza”, „Metro”, stacje radiowe TOK FM, Złote Przeboje i Roxy FM oraz portal Gazeta.pl. Od 8 września rusza kampania w telewizji (TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN 24), w Radio Zet i PR III. Kreację stworzyła agencja DDB Warszawa, za zakup mediów odpowiada dom mediowy Starlink.

W ramach corocznej akcji społeczno-edukacyjnej programu „Szkoła z klasą” w roku szkolnym 2006/2007 rusza program dla uczniów ze wszystkich szkół w Polsce - „Uczniowie z klasą”. Program ten ma na celu naukę samodzielnej pracy uczniów, zachęcenie nauczycieli do przygotowywania ich do pracy w grupie, pracy metodą projektu, rozwiązywania problemów. Program jest realizowany we współpracy z nauczycielami, a także z ekspertami, którzy zachęcą uczniów do zajmowania się ich dziedzinami, wskażą kierunek, będą doradcami w trakcie realizacji projektów. Wśród ekspertów programu „Uczeń z klasą” są m.in. Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej, Magdalena Fikus z Festiwalu Nauki oraz z Piotr Łazarkiewicz, reżyser filmowy.

W ramach akcji „Szkoła z klasą” rusza też kolejna edycja programu „Nauczyciel z klasą”.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)