Trwa ładowanie...
dwdu84b

Lekarze z Krosna masowo wypowiadają opt-outy. "Nie możemy tak dłużej pracować"

98 ze 126 lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie wypowiedziało klauzulę opt-out. Oznacza to, że od marca nie będą pracowali więcej niż 48 godzin w tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarze zapewniają, że nie odejdą od łóżek pacjentów, ale walczą się lepszych warunków pracy
Lekarze zapewniają, że nie odejdą od łóżek pacjentów, ale walczą się lepszych warunków pracy (123RF.COM)
dwdu84b

Klauzula opt-out pozwala lekarzom na pracę więcej, niż przewiduje kodeks pracy, czyli 48 godzin w tygodniu. Akcja wypowiadania klauzul rozpoczęła się od protestu lekarzy rezydentów, którzy 2 października rozpoczęli protest głodowy.

ZOBACZ TAKŻE: Rezydenci: nasze życie osobiste toczy się na oddziałach

dwdu84b

Dla z pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego oznacza to duże utrudnienia. Przez ograniczony dostęp do wszystkich poradni, szpital będzie przyjmował mniej pacjentów, niż do tej pory.

- Liczymy na to, że lekarze nie odstąpią od łóżek, ale na pewno będzie zmniejszenie ilości pacjentów na oddziałach, bo lekarze fizycznie nie będą w stanie tego zabezpieczyć - tłumaczy w rozmowie z portalem rmf24.pl, dyrektor Szpitala w Krośnie Piotr Czerwiński - Kolejki się wydłużą i będzie problem z zabiegami planowymi, szpital będzie musiał funkcjonować w systemie ostro dyżurowym - tłumaczy.
Lekarze zapewniają, że nie odejdą od łóżek pacjentów, ale składają wypowiedzenia, bo domagają się lepszych warunków pracy.

Spotkanie ministra zdrowia z rezydentami

dwdu84b

Dzisiaj minister zdrowia, po raz pierwszy od objęcia stanowiska, spotka się z lekarzami rezydentami, którzy od jesieni protestują domagając się zwiększenia nakładów na zdrowie i podwyżek. - Mam nadzieję, że uda się rozpocząć dialog nastawiony pozytywnie - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Łukasz Szumowski - Ja jestem chętny do rozmów i myślę, że lekarze też chcą tego spotkania - zaznacza.

Podziel się opinią

Share

dwdu84b

dwdu84b
dwdu84b
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów