Trwa ładowanie...

Lekarze chcieli odłączyć wcześniaczkę od respiratora. Rodzice odmówili i dzięki temu przeżyła

• Bliźniaczki Ava i Elouise urodziły się już w 25. tygodniu ciąży i ważyły zaledwie 400 g
• Na domiar złego zdiagnozowano u nich tzw. zespół przetoczenia krwi między płodami
• Elouise nie udało się uratować, ale Ava przeżyła dzięki uporowi rodziców

Lekarze chcieli odłączyć wcześniaczkę od respiratora. Rodzice odmówili i dzięki temu przeżyłaŹródło: The Sick Children's Trust
d3xrld7
d3xrld7

Bliźniaczki urodziły się w styczniu, na długo przed terminem. Ich organizmy dodatkowo obciążał zespół transfuzji między płodami. Jedna z dziewczynek traciła krew kosztem drugiej przez połączone naczynia krwionośne.

Obie natychmiast trafiły na oddział intensywnej opieki medycznej, niestety Elouise zmarła kilka godzin po porodzie. Rodzice – Lauren i Graham Smith - byli załamani, ale jak sami przyznają, musieli być silni dla Avy, która wciąż walczyła o życie.

Po czterech tygodniach walki, lekarze zasugerowali rodzicom odłączenie aparatury pomagającej jej oddychać. Na to rodzice dziewczynki się nie zgodzili. Przez kolejne tygodnie Ava była leczona w pięciu różnych szpitalach i okazało się, że upór był zasadny.

Po czterech miesiącach jej stan poprawił się na tyle, że mogła wrócić do domu w Peterborough. Niestety wciąż musi mieć podawany tlen, a lekarze podejrzewają u niej porażenie mózgowe. - Ava przeszła wiele, ale jesteśmy z niej dumni – mówi mama dziewczynki. – To Boże Narodzenie będzie bardzo trudne, ale świętujemy, że Ava żyje. Będziemy także wspominać naszą ukochaną Elouise.

oprac. Patryk Skrzat

d3xrld7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrld7
Więcej tematów