Trwa ładowanie...

Lekarz usłyszał 7109 zarzutów. Przez 8 lat fałszował dokumentację medyczną

Lekarz stomatolog Krzysztof B. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna prowadził przez wiele lat przychodnię w Inowrocławiu. Miał zawarte umowy z NFZ. Prokuratura postawiła mu 7109 zarzutów, w tym wyłudzenie na kwotę ponad 700 tys. zł. Jak on to zrobił?

Share
Lekarz usłyszał 7109 zarzutów. Przez 8 lat fałszował dokumentację medyczną
Źródło: 123RF.COM
d3cd08g

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzania środków pieniężnych z NFZ. Dlatego zatrzymano lekarza stomatologa prowadzącego przychodnię w Inowrocławiu. Podejrzany usłyszał aż 7109 zarzutów.

Krzysztof B. miał zawarte umowy z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Obrotny lekarz fałszował dokumentację medyczną pacjentów, która trafiały do NFZ.

d3cd08g

Dostawał za to refundację za leczenie. W latach 2006 - 2014 roku wyłudził w ten sposób kwotę w wysokości 712 tysięcy 525 złotych.

Lekarz nie przyznaje się, ma zakaz opuszczania Polski

Podejrzany Krzysztof B. został już przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów. Odmówił również składania wyjaśnień. Zastosowano dozór policji oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.

Wpadka Dudy w trakcie przemówienia - zobacz wideo

Z uwagi na wysokość szkody zastosowano również zabezpieczenie majątkowe. Zatrzymano samochody, sprzęt elektroniczny oraz czasowo zarekwirowano mieszkanie warte 130 tysięcy złotych.

d3cd08g

Podziel się opinią

Share
d3cd08g
d3cd08g
Więcej tematów