Lekarz usłyszał 7109 zarzutów. Przez 8 lat fałszował dokumentację medyczną

Lekarz stomatolog Krzysztof B. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna prowadził przez wiele lat przychodnię w Inowrocławiu. Miał zawarte umowy z NFZ. Prokuratura postawiła mu 7109 zarzutów, w tym wyłudzenie na kwotę ponad 700 tys. zł. Jak on to zrobił?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obrotny stomatolog od lat oszukiwał "system"
Obrotny stomatolog od lat oszukiwał "system" (123RF.COM)

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzania środków pieniężnych z NFZ. Dlatego zatrzymano lekarza stomatologa prowadzącego przychodnię w Inowrocławiu. Podejrzany usłyszał aż 7109 zarzutów.

Krzysztof B. miał zawarte umowy z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Obrotny lekarz fałszował dokumentację medyczną pacjentów, która trafiały do NFZ.

Dostawał za to refundację za leczenie. W latach 2006 - 2014 roku wyłudził w ten sposób kwotę w wysokości 712 tysięcy 525 złotych.

Lekarz nie przyznaje się, ma zakaz opuszczania Polski

Podejrzany Krzysztof B. został już przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów. Odmówił również składania wyjaśnień. Zastosowano dozór policji oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.

Wpadka Dudy w trakcie przemówienia - zobacz wideo

Z uwagi na wysokość szkody zastosowano również zabezpieczenie majątkowe. Zatrzymano samochody, sprzęt elektroniczny oraz czasowo zarekwirowano mieszkanie warte 130 tysięcy złotych.

Polub WP Wiadomości