Trwa ładowanie...
Leczenie chorych na raka w Polsce. Prof. Szczylik: dane są alarmujące

Leczenie chorych na raka w Polsce. Prof. Szczylik: dane są alarmujące

- Dane są alarmujące, 150 tysięcy zachorowań rocznie i 100 tysięcy zgonów. W Polsce jest około 400 tysięcy żyjących osób z chorobą nowotworową, a prawie 2 mln osób ten problem dotyka bezpośrednio. Problem rzeczywistej reformy opieki zdrowotnej jest przez cały czas spychany - powiedział w #dziejesienazywo onkolog prof. Cezary Szczylik.

Share
d1ng2i4

Dodał, że "polityka zdrowotna w Polsce nie jest problemem pierwszoplanowym problemem politycznym, a powinna być". - Z jednej strony podczas kampanii wyborczej obiecuje się wszystko, ale później ten temat spada - wyjaśnił prof. Szczylik.

- Można powiedzieć, że państwo polskie oszczędza na chorych na raka. Procesy negocjacyjne między odpowiednią komisją w Ministerstwie Zdrowia, a producentami leków, powoli prowadzą do absurdów. Dostępność leków nie zwiększyła się - powiedział prof. Szczylik.

d1ng2i4

Aleksandra Wiszowata z Fundacji Rak'n'Roll przyznała, że sporo osób potrzebuje leków, które nie są w Polsce refundowane. - Lekarze o nich wiedzą, są one dostępne w obiegu, ale NFZ ich nie refunduje - dodała.

Pomoc dla chorej Kasi. Diagnoza lekarzy jak wyrok

30-letnia Kasia Cieślak jest jedną z osób, u których zdiagnozowano nowotwór: chłoniak Hodgkina. Rozpoczęła ona walkę z chorobą, ale kuracja, który może jej pomóc, kosztuje pół miliona złotych. Lek, który może uratować jej życie nie jest w Polsce refundowany.

Wirtualna Polska przyłącza się apelu. Jeśli chcecie pomóc Kasi w walce z nowotworem, możecie wpłacić pieniądze na konto:
06 1140 2017 0000 4302 1309 9082
Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie Ul. Bagatela 10/17 00-585 Warszawa

Tytuł: Dla Kasi C.

d1ng2i4

Podziel się opinią

Share
d1ng2i4
d1ng2i4
Więcej tematów