Trwa ładowanie...
derm48i

Leciał bez uprawnień starym śmigłowcem. Były amerykański wojskowy usłyszał zarzuty

Emerytowany major wojsk USA usłyszał zarzuty w związku z rozbiciem śmigłowca. Mark B. pilotował niezarejestrowany helikopter, który spadł na ziemię w maju ubiegłego roku w Czystej koło Słupska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leciał bez uprawnień starym śmigłowcem. Były amerykański wojskowy usłyszał zarzuty
(Radio Gdańsk)
derm48i

Śledczy zarzucają Markowi B. złamanie szeregu przepisów lotniczych. Pilot nie miał polskiej licencji i nie mógł sterować śmigłowcem. Prokuratura zarzuca Amerykaninowi spowodowanie wypadku w ruchu powietrznym.

Nieoficjalnie wiadomo, że katastrofa śmigłowca mogła być wynikiem niebezpiecznego manewru jaki miał podczas lotu wykonać emerytowany pilot. Nagle w maszynie zgasły oba silniki. Prokuratura nie chce tego potwierdzić. Zastępca prokuratora rejonowego w Słupsku Renata Krzaczek-Śniegocka przyznała jedynie, że właściciel śmigłowca Jan G. chce dobrowolnie poddać się karze. Dopuścił do lotu śmigłowcem, którego od 12 lat nie było w rejestrach, maszyna też nie miała niezbędnych badań technicznych. Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

W maju ubiegłego roku w Czystej koło Słupska śmigłowiec spadł na ziemię z siedmioma osobami na pokładzie, wśród pasażerów była dwójka dzieci. Wszyscy przeżyli, 17-letni chłopak złamał nogę.

derm48i

Podziel się opinią

Share

derm48i

derm48i
Więcej tematów