Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa na mikroblogu: jeśli cokolwiek jest, to zwrócę się po pomoc międzynarodową

• Wałęsa: nie może być dokumentu wytworzonego z moim udziałem

• "Jeśli cokolwiek jest, to zwrócę się po pomoc międzynarodową do wyjaśnienia"

Share
Lech Wałęsa na mikroblogu: jeśli cokolwiek jest, to zwrócę się po pomoc międzynarodową
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d33yewf

"Żeby było jasne - nie może być żadnego wytworzonego z moim udziałem dokumentu dla SB ani ręcznie, ani maszynowo. Nie może być podpisu mojego. Wyraziłem zgodę na wykorzystanie mojego udziału tylko do pomocy w określonych warunkach. Jeśli cokolwiek jest, to zwrócę się po pomoc międzynarodową do wyjaśnienia. Pozbierano wszelkie możliwe moje rękopisy i z nich można wytworzyć wszystko i podpisać wszystko" - podkreślił Lech Wałęsa na swoim mikroblogu.

To kolejny wpis Wałęsy po tym, jak w czwartek IPN podał, że w zabezpieczonych dokumentach w domu gen. Czesława Kiszczaka znajduje się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują lata 1970-1976.

Wcześniej były prezydent na Wykop.pl napisał: "Oczekuję na fizycznych podrabiaczy tej prowokacji. Oczekuję na człowieka, który to umożliwił. Pytanie jest, czy od początku była to przygotowana prowokacja i ja się na to dałem nabrać. (...) Był Pan nie esbekiem, a kontrwywiadem".

Pierwszy pakiet materiałów dotyczących Lecha Wałęsy IPN udostępni w poniedziałek.

d33yewf

Podziel się opinią

Share
d33yewf
d33yewf
Więcej tematów