Trwa ładowanie...
09-05-2016 05:58

Lech Wałęsa: gdyby nie moja praktyczna prezydentura, byłaby tu jeszcze komuna

• Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił kolejny wpis na swoim koncie na Facebooku
• "Żaden prezydent nie miał i długo nie będzie miał takich wielkich osobistych osiągnięć" - pisze o sobie Wałęsa

Lech Wałęsa: gdyby nie moja praktyczna prezydentura, byłaby tu jeszcze komunaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Lukasz Glowala
dhkzanr
dhkzanr

Były prezydent RP Lech Wałęsa opublikował kolejny wpis na Facebooku. Wałęsa pisze m.in. o tym, że gdyby "nie jego praktyczna prezydentura", w Polsce byłaby jeszcze komuna, a on sam, przy pomocy "boskiej" osobiście negocjował wyprowadzenie wojsk (radzieckich) z Polski. Poniżej cały wpis Lecha Wałęsy opublikowany na Facebooku:

Wałęsa i "teczki Kiszczaka"

Były prezydent RP Lech Wałęsa, kilka dni temu rozpoczął publikację na swoim profilu na Facebooku dokumentów z tzw. teczki Kiszczaka. "Dochodzę do wniosku że najlepsi będzie jeśli całość materiału jaki posiadam w pierwszej kolejności to co otrzymałem jako teczki Kiszczaka w tym miejscu opublikuję .Nigdy nie miałem tajemnic postępowałem uczciwie w zgodzie z sumieniem .Niech i wiedza z tych śmieci do Was dotrze" - napisał były prezydent. (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Wałęsa zamieścił na profilu 30 stron fotokopii, które jak napisał pochodzą z tzw. teczki Kiszczaka, znalezionej w lutym przez prokuratorów IPN w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku. Podczas przeszukania zabezpieczono łącznie sześć pakietów dokumentów, w tym teczkę personalną i pracy TW "Bolka". IPN udostępnił dziennikarzom i historykom m.in. akta "Bolka", w których jest m.in. odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Prezes IPN Łukasz Kamiński zapowiedział, że dokumenty będą poddane różnego rodzaju badaniom.

Wałęsa zapoznał się z dokumentami w połowie kwietnia. Jest przekonany, że zdecydowana większość z nich została podrobiona. Jego autorstwa jest prawdopodobnie tylko jeden dokument - odręczna notatka zabrana podczas rewizji w domu.

dhkzanr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkzanr
Więcej tematów