ycipk-pbvqpv

Lech Wałęsa apeluje ws. wyborów. "Głosujcie na tych kandydatów, którzy nie boją się świata"

"Nieuczestniczenie w wyborach to tak, jakbyście pozwolili Lechowi Wałęsie decydować, z kim pójdziecie na randkę" - napisał były prezydent. Zdaniem Lecha Wałęsy głos młodych ludzi waży tyle samo, co "jego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa napisał apel do młodych ludzi
Lech Wałęsa napisał apel do młodych ludzi (Forum)
ycipk-pbvqpv

"Kiedy po raz pierwszy postanowiłem zawalczyć o swoją wolność, miałem dwadzieścia parę lat. Doprowadziło to do buntu, który w efekcie zmienił świat. Taka była siła zwykłego robotnika z komunistycznej fabryki" - przypomina w tekście opublikowanym na portalu wyborcza.pl Lech Wałęsa.

Były prezydent zaznaczył jednak, że "doświadczenie niewoli na zawsze pozostawiło w nim rany". "Ja dzisiaj mogę z dumą powiedzieć, że jestem wolnym człowiekiem, że żyję w wolnym kraju" - dodał. Przyznał też, że przez prawie 30 lat wolnej Polski "nie wszystko nam się udało tak, jak marzyliśmy". Zapewnił jednak, że choć popełniano błędy, to nigdy " nie ograniczano wolności".

ycipk-pbvqpv

"Pójście na wybory jest nie tylko waszym obywatelskim obowiązkiem, ale także powiedzeniem sobie: tak, chcę być wolny. Mam siłę. Nieuczestniczenie w wyborach to tak, jakbyście pozwolili Lechowi Wałęsie decydować, z kim pójdziecie na randkę" - zwrócił się do "młodych".

I zaznaczył, że ich głos "waży tyle samo co głos waszych dziadków, rodziców, co mój własny". "Nie dopuśćcie, żeby to były ostatnie wybory w wolnej Polsce. Głosujcie na tych kandydatów, którzy nie boją się świata, którzy nie chcą was zamknąć za murem strachu. Wybierzcie wolność" - dodał.

*Zobacz także: Michał Kamiński: klęska Morawieckiego byłaby klęską Kaczyńskiego *

ycipk-pbvqpv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-pbvqpv

ycipk-pbvqpv
ycipk-pbvqpv