Trwa ładowanie...
d2oru9y

Lech Wałęsa apeluje do Cenckiewicza. Żąda odpowiedzi na 9 pytań

"Panie Cenckiewicz, to Pan za tą sprawą stoi, a kto stoi za Panem?" - pyta b. prezydent Lecha Wałęsa. I prosi o publiczną odpowiedź na kilka "prostych pytań".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa (Agencja Gazeta)
d2oru9y

Chodzi, rzecz jasna, o współpracę byłego prezydenta z SB. Przypomnijmy, przedstawiona przez IPN ekspertyza teczki TW Bolka potwierdziła w styczniu współpracę Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70. Już na początku lutego w rozmowie z WP Wałęsa zaprzeczał stanowczo doniesieniom i zapowiadał: - Nie popuszczę, nie opowiem się za kłamstwem.

Cenkiewicz o "newsie"

W piątek nastąpił zwrot. Jan Widacki, pełnomocnik b. prezydenta, poinformował, że posiada opinię grafologów, która podważa dotychczasowe ustalenia biegłych w sprawie teczki TW "Bolka". Do sprawy na Facebooku odniósł się Sławomir Cenckiewicz, biograf b. prezydenta i członek kolegium IPN.

d2oru9y

Cenckiewicz stwierdził, że "news" Wałęsy "pozbawiony jest logicznych podstaw" i stanowi "kolejną odsłonę nieudolnie prowadzonej od lat wojny psychologicznej Wałęsy i jego obrońców z historyczną prawdą".

Jak podkreślił, Wałęsa i jego pełnomocnik "nie dysponowali oryginałami teczek Bolka i zebranym przez prokuraturę IPN materiałem porównawczym niezbędnym do przeprowadzenia drugiej - alternatywnej ekspertyzy grafologicznej, która miałaby stać w sprzeczności z wnioskami biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych".

Wałęsa nie odpuszcza

Co na to Wałęsa? Nie odpuszcza. "Dlaczego Pan broni interesy SB? Dlaczego nie ujawniasz w swojej propagandzie prawdziwych niekorzystnych działań SB? Dlaczego dajesz wiarę w kłamliwe spreparowane wersję SB-eckie? Jakie dowody do Pana przemówią?" - pyta Cenckiewicza.

d2oru9y

"Wszyscy piszący, w tym historycy z Panem na czele, odnotowaliście to, że SB na polecenie najwyższych władz PRL podrabiało materiały i fakty przeciw mnie, wrabiające mnie w rzekomą współpracę. Fakty te potwierdził Sąd i IPN" - dodaje.

I zamieszcza listę dziewięciu pytań:

Co, jeśli nie Cenckiewicz nie odpowie? "Świadkami, faktami i dowodami odpowiem" - deklaruje b. prezydent. Nie po raz pierwszy.

d2oru9y

Podziel się opinią

Share
d2oru9y
d2oru9y
Więcej tematów