Trwa ładowanie...

Lech Kaczyński będzie na banknocie? Posłowie PiS: to wskazane

Lech Kaczyński zamiast Mieszka I lub Bolesława Chrobrego? Dlaczego nie. Posłowie PiS uważają, że dobrym pomysłem z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Lecha Kaczyńskiego byłoby umieszczenie wizerunku prezydenta na jednym z banknotów.

Share
Lech Kaczyński będzie na banknocie? Posłowie PiS: to wskazaneŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d24twl4

Zbliża się dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej i śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pojawiają się kolejne pomysły, by upamiętnić zmarłego polityka. Były już nazwy ulic, skwerów, rond, a także pomniki, które budziły skrajne emocje.

Posłowie PiS uważają, że dobrym pomysłem byłoby umieszczenie wizerunku Lecha Kaczyńskiego na jednym z banknotów. - Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie - mówi Ewa Cicholska z PiS. I dodaje, że już myśli nad tym, jak zorganizować obchody zbliżającej się rocznicy.

Umieszczenie wizerunku Lecha Kaczyńskiego na banknocie popiera także posłanka PiS Barbara Dziuk. - Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy – mówi Wirtualnej Polsce.

d24twl4

Jej partyjny kolega Jan Warzecha przypomina, że już w 2010 roku wybito srebrną monetę z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. - To była moneta pamiątkowa po 10 kwietnia. Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć – mówi Jan Warzecha z PiS.

Jak wyliczył kilka miesięcy temu portal BiqData, Lech Kaczyński doczekał się już 143 tablic, głazów i pomników, kolejne trzy powstają, a wszystkich upamiętnień ofiar katastrofy smoleńskich jest ponad 460.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Joanna Mucha zgadza się z Donaldem Tuskiem. Deklaruje: "Chcę być premierem"

d24twl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24twl4
d24twl4
Więcej tematów