Trwa ładowanie...
d3cnnrr

Ławrow o Polsce: odczuwa się pranie mózgów

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że w Polsce "odczuwa się pranie mózgów" społeczeństwa w duchu, który - jak to ujął - "będzie jednoznacznie antyrosyjski" i dąży się do "wywołania atmosfery odrzucenia wszystkiego, co związane jest z Rosją".
Share
Wystąpienie Ławrowa. Jego zdaniem w Polsce odczuwa się "pranie mózgów" w "jednoznacznie antyrosyjskim duchu"
Wystąpienie Ławrowa. Jego zdaniem w Polsce odczuwa się "pranie mózgów" w "jednoznacznie antyrosyjskim duchu"Źródło: PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov
d3cnnrr

- W Polsce odczuwa się realne pranie mózgów społeczeństwa w duchu, który będzie jednoznacznie antyrosyjski. Równoległe deklaracje o tym, że jesteśmy z wami gotowi kontaktować się i spotykajmy się - na takim tle jest to po prostu niemożliwe - powiedział Ławrow podczas spotkania ze studentami Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

- Dostrzegam po prostu owładnięcie ideą wywołania w społeczeństwie atmosfery całkowitego odrzucenia wszystkiego, co jest związane z Rosją - oznajmił Ławrow.

Szef MSZ oświadczył, że w Polsce są ludzie, którzy "starają się zwalić winę za wszystkie polskie nieszczęścia" na Rosję i wymienił w tym kontekście oceny paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartego przez ZSRR i hitlerowską III Rzeszę w 1939 roku. Mówiąc o wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej Ławrow oświadczył, że Polska "woli nie mówić o tym, że na długo przed paktem Ribbentrop-Mołotow Wielka Brytania i Francja zawarły swoje podobne traktaty z Niemcami hitlerowskimi".

d3cnnrr

Zobacz także: Polak pobity w rosyjskiej telewizji za "czerwonych faszystów"

d3cnnrr

Podziel się opinią

Share
d3cnnrr
d3cnnrr
Więcej tematów