Trwa ładowanie...
dwm8uok

Ławki w poprzek Długiego Targu? Gdańsk testuje nowe aranżacje

• Studenci PG przeprowadzają badania aranżacji przestrzeni • W tym celu, w najróżniejszych miejscach Traktu Królewskiego w Gdańsku rozstawili ławki • Wyniki badania będą użyte jako wskazówki podczas projektowania nowej koncepcji zagospodarowania Długiej i Długiego Targu
Share
Ławki w poprzek Długiego Targu? Gdańsk testuje nowe aranżacje
Źródło: Radio Gdańsk / Ewelina Potocka
dwm8uok

W łuku, w rzędach, a może w poprzek Długiej i Długiego Targu? Na Trakcie Królewskim w Gdańsku w nietypowych miejscach rozstawiono ławki.

Okazało się, że stoją za tym studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, którzy przeprowadzają badania aranżacji przestrzeni. Na razie trwają testy. Po zakończeniu projektu zebrane głosy zostaną wykorzystane podczas prac projektowych wielowariantowej koncepcji nowego zagospodarowania Długiej i Długiego Targu.

- Pytają mieszkańców i turystów, co powinno się tu zmienić, by Trakt Królewski stał się bardziej przyjazny spacerowiczom - mówi Radiu Gdańsk Katarzyna Kaczmarek z Zarządu Dróg i Zieleni. - To na razie badanie tego, jak mieszkańcy i turyści widzą ustawienia małej architektury. Czy potrzebują więcej ławek, więcej donic z kwiatami, jak widzą całą Długą i Długi Targ, patrząc przez pryzmat funkcji tego miejsca i co by chcieli na nim robić - dodaje.

dwm8uok

Ławki wypożyczone na potrzeby aranżacji stanęły na środku ulicy Długiej, w poprzek Długiego Targu i nieopodal Dworu Artusa. Studenci, rozmawiając ze spacerowiczami, pytają ich, co myślą o takim rozwiązaniu i zachęcają do wypełniania ankiet.

- Bardzo mi się podoba takie nietypowe ustawienie ławek. Pozwala spojrzeć na Długi Targ z innej perspektywy. - mówi jedna ze spacerowiczek Radiu Gdańsk. - Ja uważam, że ławki na środku Długiej to zły pomysł. Tędy przechodzą w sezonie tłumy. Te ławki powinny stać wzdłuż ulicy – komentuje inny przechodzień.

Aranżacje będą się zmieniać trzy razy – w piątek, sobotę i niedzielę rano. Opinie i uwagi przechodniów zbierane będą przez cały weekend od 10.00 do 20.00.

dwm8uok

Podziel się opinią

Share
dwm8uok
dwm8uok
Więcej tematów