Trwa ładowanie...
d38k6wt

Łapy. Jest wyrok ws. nauczycielki. Dawała klapsy uczennicom

Jest decyzja Sądu Okręgowego w Białymstoku ws. nauczycielki, która została oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch uczennic. Kobieta wróci do pracy od początku roku szkolnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łapy. Jest wyrok ws. klapsów. Nauczycielka może wrócić do pracy
Łapy. Jest wyrok ws. klapsów. Nauczycielka może wrócić do pracy (123RF)
d38k6wt

Według aktu oskarżenia, w lutym 2018 roku 50-letnia nauczycielka z podstawówki w miejscowości Łapy miała uderzyć dwie uczennice. Miało się to stać po tym, jak jedna z dziewczynek uderzyła drugą piórnikiem, a ta kopnęła koleżankę w nogę. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku uznała, że doszło do naruszenia przez osobę dorosłą nietykalności cielesnej dzieci.

Oskarżona kobieta nie przyznała się do zarzutów. Tłumaczyła, że nie były to klapsy, lecz dotyk w okolicy biodra. Zdecydowała się na taki ruch w żartach, żeby rozładować konflikt między uczennicami.

Początkowo Sąd Rejonowy w Białymstoku zgodził się z tym, że doszło do naruszenia nietykalności. Jednak postępowanie warunkowo umorzono na rok z powodu pozytywnych opinii o pracy nauczycielki. Oskarżona musiała zapłacić 500 złotych na cele społeczne.

d38k6wt

Zobacz także: Największy park wodny w Europie powstaje w Polsce. Wiemy więcej o cenach biletów

Złożono apelację, jednak w środę Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok pierwszej instancji.

- Oskarżona w sposób bardziej profesjonalny od przeciętnego obywatela, powinna potrafić radzić sobie z sytuacjami konfliktowymi i stresowymi wśród dzieci. Powinna mieć świadomość niedopuszczalności stosowania jakichkolwiek kar a zwłaszcza cielesnych jako metod wychowawczych - tłumaczył sędzia Dariusz Niezabitowski.

d38k6wt

Do tej pory nauczycielka była zawieszona w pracy, jednak sąd zdecydował że teraz może wrócić do wykonywania swoich obowiązków. Kobieta wróci do pracy od początku roku szkolnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: dziennik.pl

d38k6wt

Podziel się opinią

Share
d38k6wt
d38k6wt
Więcej tematów