Trwa ładowanie...
d2my8oi

Sławomir Broniarz: atmosfera pracy w szkole jest naprawdę zła

- Wskutek reformy pracę straciło lub straci ponad 30 tys. nauczycieli - twierdzi przewodniczący ZNP. Sławomir Broniarz alarmuje: nastroje wśród nauczycieli są fatalne. I zapewnia, że jeśli dojdzie do strajku, to na pewno nie zostanie on przeprowadzony we wrześniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz ubolewa nad przeprowadzoną przez rząd reformą oświaty
Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz ubolewa nad przeprowadzoną przez rząd reformą oświaty (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2my8oi

Zdaniem Sławomira Broniarza inauguracja nowego roku szkolnego będzie "wyjątkowo trudna". - Nastroje wśród nauczycieli są fatalne. Obserwuję gwałtowną migrację nauczycieli z przedszkoli do edukacji wczesnoszkolnej - mówi w rozmowie z portalem wyborcza.pl.

Przewodniczący ZNP wyjaśnia, że pensum w podstawówkach jest wyższe. Zaznacza jednak, że tam również nie brakuje problemów. Niektórzy nauczyciele, głównie przedmiotów ścisłych, muszą uczyć w kilku szkołach, by mieć pełen etat.

- Tego chaosu można było uniknąć, gdyby w 2016 r. rządzącym towarzyszyła refleksja głębsza niż kalkulacja polityczna. Skoro upierali się przy tak gigantycznej reformie, trzeba było ją rozłożyć na lata, przeprowadzić od pierwszej klasy, a nie od środka podstawówki - twierdzi Broniarz.

d2my8oi

Zobacz także: Z czego żyje i ile zarabia? Adrian Zandberg mówi wprost

Strajk nauczycieli? Na pewno nie we wrześniu

I podkreśla: wskutek reformy pracę straciło lub straci ponad 30 tys. nauczycieli. A mimo to nadal będzie brakować niektórych pedagogów. Wielu nauczycieli ma nie chcieć wracać do pracy.

d2my8oi

- Atmosfera pracy w szkole jest naprawdę zła. Wynika to również z tego, co się działo w czasie strajku i po nim, z wypowiedzi polityków i ministrów. Do tego dochodzi fatalna sytuacja ekonomiczna nauczycieli - twierdzi Sławomir Broniarz.

Mimo to strajk nauczycieli na pewno nie rozpocznie się we wrześniu. - Nie możemy takiego dramatycznego zdarzenia dokładać do i tak wyjątkowo trudnej inauguracji roku szkolnego - zaznaczył.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2my8oi

Podziel się opinią

Share
d2my8oi
d2my8oi