Trwa ładowanie...
d25u72j
Łapiński w #dziejesienazywo: Polacy są zmęczeni zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale trzeba pamiętać, że to nie PiS ten spór wywołało, tylko PO

Łapiński w #dziejesienazywo: Polacy są zmęczeni zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale trzeba pamiętać, że to nie PiS ten spór wywołało, tylko PO

- Polacy są już zmęczeni sporem o TK. Jeśli w mediach kolejny dzień jest awantura o Trybunał, to wszyscy chcą świętego spokoju. Część z nich mówi, że jeśli to ma zakończyć ten spór, to niech opublikują wyrok. Święty spokój jest ważny, ale ważne jest również przestrzeganie prawa, praworządność - powiedział w #dziejesienazywo Krzysztof Łapiński (PiS). Według niego, "są poważne argumenty prawne, które wskazują, że TK działał w sposób nieoparty na ustawie o TK". - Trzeba również pamiętać, że to nie PiS ten spór wywołało, tylko PO, kiedy wybrała dwóch sędziów na zapas - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d25u72j

- Są poważne argumenty prawne, które wskazują, że Trybunał działał w sposób nieoparty na ustawie o TK. To jest spór prawny i nie mówmy, że wszystko jest jasne i oczywiste. Musimy pamiętać, że to nie PiS ten spór wywołało, tylko PO, kiedy wybrała dwóch sędziów na zapas - wyjaśnił Łapiński.

Z kolei według Kamili Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna), "Polacy chcą spokoju, ale chcą też praworządności". - Mamy do czynienia z wąską grupą ludzi, która jest u władzy i która przyznaje sobie prawo do tego, żeby działać ponad prawem. Jako zwyczajna obywatelka czuję się zagrożona. Skoro prezydent łamie prawo, to może się okazać, że lokalni politycy PiS w konflikcie z kimś lokalnym łamią nasze osobiste prawa - dodała.

Zaznaczyła, że "PiS jest bardzo odosobnione w swoich poglądach prawnych". - RPO, Sąd Najwyższy, KRS, Naczelna Rada Adwokacka, Rada Europy, Komisja Wenecka oraz Komisja Europejska, która wszczyna procedurę praworządności. Wszyscy mówią: łamiecie konstytucję, nie róbcie tego - powiedziała Gasiuk-Pihowicz.

d25u72j

Podziel się opinią

Share
d25u72j
d25u72j