Trwa ładowanie...
28-03-2006 18:10

Łabędzie z Bydgoszczy zarażone wirusem H5N1

Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach
potwierdził wystąpienie wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 u pięciu
łabędzi, znalezionych w dniach 23 - 24 marca na terenie Bydgoszczy
- poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa.

Łabędzie z Bydgoszczy zarażone wirusem H5N1Źródło: PAP
d3d6a0j
d3d6a0j

Pierwszego martwego łabędzia w Bydgoszczy, u którego stwierdzono obecność wirusa ptasiej grypy, znaleziono 8 marca nad Brdą, w dzielnicy Smukała Dolna, na obrzeżach miasta. Drugiego zarażonego łabędzia znaleziono w centrum miasta, w okolicach Mostów Solidarności. Żyje tam największe w Bydgoszczy stado tych ptaków, liczące 300-350 sztuk.

W związku z ujawnieniem w Bydgoszczy dwóch ognisk ptasiej grypy, tzw. obszar zagrożony objął prawie całe miasto, z wyjątkiem wschodnich dzielnic. Na wszystkich drogach wylotowych z miasta, a także na lotnisku, dworcach i przystankach, zarówno kolejowych, jak i autobusów kursujących poza miasto, zostaną zamontowane tzw. śluzy z matami dezynfekcyjnymi.

Pierwszy przypadek ptasiej grypy w Polsce wykryto w Toruniu; następne ogniska potwierdzono w Kostrzynie (Lubuskie), Świnoujściu i Bydgoszczy.

d3d6a0j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d6a0j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj