Trwa ładowanie...
d2dpugj
włochy
21-07-2006 13:00

"La Stampa": 200 tysięcy niewolników we Włoszech

Prawie 200 tysięcy cudzoziemców z całego świata
pracuje we Włoszech jak niewolnicy - pisze dziennik "La
Stampa", nawiązując do niedawnego przypadku zlikwidowania przez
policję "obozu pracy" dla Polaków w Apulli. Według włoskiej gazety
w Italii szerzy się plaga wycieńczającej pracy przymusowej,
zmuszania do prostytucji, bicia i głodowych płac.

d2dpugj
d2dpugj

Turyńska gazeta dodaje, że wielu spośród tych robotników, których nazywa "niewolnikami", pochodzi z Europy środkowej i wschodniej, między innymi z Polski, Ukrainy i Białorusi. W artykule "Niewolnicy Włoch" podkreśla się, że często padają oni ofiarami swych rodaków, którzy werbują ich do pracy, a następnie pilnują.

"Organizacje przestępcze, ściągające ludzi do pracy, świetnie sobie radzą. Przodują w tym Polacy" - stwierdza "La Stampa". Jak dodaje, nawiązując do przypadku uwolnionych we wtorek Polaków, "w Apulii doszło do tego, że z bronią w ręku pilnowano niewolników, rzucając wyzwanie państwu, a odbywało się to na oczach ludzi". Następnie gazeta informuje, że w Toskanii, Lombardii i Piemoncie w jeszcze bardziej bezlitosny sposób swych rodaków traktują przestępcy z Chin.

Sylwia Wysocka

d2dpugj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dpugj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj