Trwa ładowanie...

Kwaśniewski w europarlamencie? "Być może do tego dojrzeję"

Nie planuję kandydowania do Parlamentu Europejskiego - zapewnia Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zastrzega, że "być może do tego dojrzeje".
Share
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander KwaśniewskiŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d3iq4ou

Od kilku tygodni europoseł Marek Siwiec i Janusz Palikot deklarują, że chcą namówić Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego i sam do niego kandydował.

Aleksander Kwaśniewski pytany przez dziennikarzy Informacyjnej Agencji Radiowej w Strasburgu odpowiada, że obecnie nie interesuje go zasiadanie w fotelu eurodeputowanego. - Tego planu nie mam, na razie nie mam. Może dojrzeję. Będę na ten temat w przyszłym tygodniu rozmawiał z Markiem Siwcem i Januszem Palikotem, ale teraz jestem zajęty sprawami ukraińskimi - wyjaśniał były prezydent. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w przyszłym roku.

Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox relacjonowali dziś eurodeputowanym efekty misji obserwacyjnej, którą prowadzą na Ukrainie. Od czerwca ubiegłego roku obserwują oni postępowania sądowe wobec polityków ukraińskiej opozycji: Jurija Łucenki oraz skazanej na siedem lat więzienia byłej premier Julii Tymoszenko (zobacz więcej na ten temat)PE przedłużył mandat misji Kwaśniewskiego i Coxa.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz poinformował wieczorem, że misja Kwaśniewskiego i Coxa na Ukrainie została bezterminowo przedłużona.

d3iq4ou

Podziel się opinią

Share
d3iq4ou
d3iq4ou
Więcej tematów