Trwa ładowanie...

Kwaśniewski pytany o sondaż. Mówi o "sukcesie" Hołowni

Ruch Szymona Hołowni staje się kluczowym graczem na scenie politycznej. Aleksander Kwaśniewski mówi o "sukcesie" polityka i wskazuje na to, że jego popularność nie zgasła po wyborach prezydenckich.

Share
Kwaśniewski pytany o sondaż. Mówi o "sukcesie" Hołowni
Kwaśniewski pytany o sondaż. Mówi o "sukcesie" HołowniŹródło: East News
d144a2l

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Polsat News, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32,6 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska może liczyć na 16,4 proc. poparcia. Trzecią najchętniej wskazywaną partią jest Polską 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosowałoby 15,7 proc. badanych.

Aleksander Kwaśniewski był pytany w Polsat News o to, czy opozycja "jest w stanie przejąć władzę". Były prezydent stwierdził, że teraz nie, bo "arytmetycznie większość nadal jest po stronie Zjednoczonej Prawicy".

d144a2l

- Widzimy jednak, co się dzieje po prawej stronie. Jedne projekty są niepopierane przez ugrupowanie pana Ziobry, w innych odrębne zdanie ma pan Gowin. W gruncie rzeczy mamy do czynienia z rządem mniejszościowym, acz ciągle jest to siła wystarczająca, aby arytmetyka się nie zmieniła - tłumaczył polityk.

- Opozycja powinna być gotowa na przejęcie władzy, ale dziś warunków na to nie ma - dodał.

Obostrzenia. Wesela w wakacje? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości. Wystosował apel

Kwaśniewski chwali Hołownię. Mówi o "sukcesie"

Kwaśniewski odniósł się również do formacji Hołowni. Według byłego prezydent "to jest byt, który się tworzy".

d144a2l

- Jego sukces polega na tym, że jego popularność nie zgasła po wyborach prezydenckich. Jego ruch Polska 2050 uosabia nadzieję, której nie trzeba utożsamiać z realną polityką - podkreślił były prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d144a2l

Podziel się opinią

Share
d144a2l
d144a2l
Więcej tematów