Trwa ładowanie...

Kwarantanna na Boże Narodzenie. Oto, kto jej uniknie

Zbliżające się Boże Narodzenie przyciągnie do Polski setki tysięcy osób, które na co dzień mieszkają i pracują za granicą. Czy przyjeżdżających do kraju na święta Polaków obowiązywać będzie kwarantanna?

Share
Kwarantanna na Boże Narodzenie. Oto kogo będzie obowiązywała
Kwarantanna na Boże Narodzenie. Oto kogo będzie obowiązywałaŹródło: PAP
d1g6rx4

Na stronach Komendy Głównej Straży Granicznej pojawił się komunikat, w którym służba przypomina o zasadach obowiązujących osoby wjeżdżające na teren Polski. Podane przez Straż Graniczną informacje to odpowiedź na tysiące zapytań, jakie napływają do niej od Polaków chcących przyjechać na Boże Narodzenie do kraju.

Kwarantanna na Boże Narodzenie. Kogo obowiązuje?

"Osobom planującym podróż do Polski przypominamy, że obywatele Polski oraz cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Polski, albo pozostają pod stałą opieką obywateli Polski, po przyjeździe do naszego kraju są zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny" - czytamy na stronach KGSG.

d1g6rx4

Kwarantannie muszą się natomiast poddać cudzoziemcy, którzy wjeżdżają do Polski spoza Unii Europejskiej. Od tej zasady istnieje jednak szereg wyjątków. Obowiązkowej izolacji nie muszą poddawać się m.in. obywatele krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz obywatele Szwajcarii.

Kwarantannie nie muszą się również poddawać pracownicy firm transportowych, załogi samolotów, marynarze i osoby wykonujące zawód medyczny posiadający zgodę na pracę w zawodzie na terenie Polski. Ponadto kwarantanna nie obejmie studentów i uczniów pobierających naukę w Polsce oraz naukowców prowadzących w Polsce badania. Na przymusową izolację nie zostaną również skierowani cudzoziemcy posiadający zgodę na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej oraz ich małżonkowie i dzieci.

Jarosław Kaczyński zostaje w rządzie. Adam Bielan komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1g6rx4

Podziel się opinią

Share
d1g6rx4
d1g6rx4
Więcej tematów