Trwa ładowanie...
d39d8gn

Kuźnia Raciborska. Nowy wątek w śledztwie. Do śmierci saperów przyczynił się pirotechnik mafii?

Kuźnia Raciborska. Część pocisków, które mieli zneutralizować saperzy, miała zdemontowane zapalniki. Niewykluczone, że to dzieło pracującego na zlecenie gangów świetnie wyszkolonego pirotechnika. Wątek ten może mieć kluczowe znaczenie w śledztwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tragedii doszło 8 października w lasach w okolicach Kuźni Raciborskiej
Do tragedii doszło 8 października w lasach w okolicach Kuźni Raciborskiej (East News, Fot: KASIA ZAREMBA)
d39d8gn

Tragedia miała miejsce 8 października. Podczas działań związanych z niewybuchami z czasów II wojny światowej doszło do eksplozji. Zginęło trzech saperów, trzech zostało rannych. To żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

"Gazeta Wyborcza” podaje, że w śledztwie pojawił się nowy, sensacyjny wątek. Część pocisków, które mieli zneutralizować saperzy, była już wcześniej pozbawiona zapalników. Ktoś je zdemontował i popakował taśmą w pakiety przygotowane do wywiezienia.

Według gazety śledczy zakładają, że może to być dzieło, pracującego na zlecenie gangów, dobrze wyszkolonego pirotechnika, który w lesie w okolicach Kuźni Raciborskiej szukał materiałów do produkcji domowych ładunków wybuchowych.

d39d8gn

Czytaj również - Nie żyje trzeci saper ranny w eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej

Na razie nie wiadomo tylko, dlaczego zdemontował zapalniki, popakował je i nie zabrał ich od razu. Być może ktoś go spłoszył i postanowił wrócić w bardziej dogodnym momencie – twierdzi informator "GW".

Funkcjonariusze CBŚ od dawna dostają zgłoszenia, że grupy przestępcze w lasach w okolicach Kuźni Raciborskiej zaopatrują się w materiały wybuchowe. Zalegają tam bomby, pociski artyleryjskie i granaty z czasów II wojny światowej.

d39d8gn

Śledztwo w sprawie śmierci saperów prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów