Trwa ładowanie...
d10x5v1

Kuter z dwoma rybakami zaginął na Zatoce Gdańskiej

Na Zatoce Gdańskiej trwają poszukiwania łodzi z dwoma rybakami, która wypłynęła z portu Gdańsk-Górki Wschodnie we wtorek i dotąd nie wróciła. Poszukiwania prowadzą dwa statki: Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz straży granicznej.
Share
d10x5v1

Jak poinformował Andrzej Król, inspektor operacyjny z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, w akcji mającej miejsce kilka mil od brzegu, na wysokości Portu Północnego w Gdańsku, bierze udział morski statek ratowniczy MSPiR "Wiatr" oraz jednostka SG.

- W miejscu, w które najprawdopodobniej udała się załoga kutra z Pucka, jest duża mgła, widoczność jest ograniczona do 100, a czasem nawet do 20 metrów - poinformował Król, wyjaśniając, że zaginiona łódź nie była wyposażona w żadne urządzenia ułatwiające jej namierzenie. Rybacy dysponowali tylko radiem, nie nadali jednak za jego pomocą żadnego komunikatu.

Król dodał, że akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w środę rano, po tym, jak straż graniczną zaalarmowała żona jednego z rybaków. Kobieta poinformowała, że kuter z jej mężem i jeszcze jednym rybakiem na pokładzie wypłynął na Zatokę Gdańską we wtorek ok. południa.

d10x5v1

Podziel się opinią

Share
d10x5v1
d10x5v1
Więcej tematów