Trwa ładowanie...
d4qclye

Kuriozalna sytuacja w Sejmie. Michał Szczerba "namierzył" posłankę

Wybór członków KRS w Sejmie przybrał nieoczekiwany obrót. Na nagraniu słychać, kobiecy głos: "Trzeba anulować, bo my przegramy", po czym Elżebita Witek zarządza anulowanie głosowania. Nie było jasne, która z posłanek interweniowała, Michał Szczerba twierdzi, że już wie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Michała Szczerby to Joanna Borowiak jest autorką kontrowersyjnych słów
Według Michała Szczerby to Joanna Borowiak jest autorką kontrowersyjnych słów (Forum)
d4qclye

"Trzeba anulować, bo my przegramy" - te słowa padły w Sejmie podczas głosowania nad członkami KRS. Nagranie krąży po sieci. Poza wyrazami oburzenia w mediach społecznościowych pojawiło się nazwisko posłanki Barbary Bartuś. Okazuje się jednak, że to nie ona interweniowała u marszałek Elżbiety Witek.

Kiedy padał apel o anulowanie głosowania, Bartuś rozmawiała z Terleckim. Według Michała Szczerby autorką zdania "Trzeba anulować, bo my przegramy" jest jednak inna posłanka PiS - Joanna Borowiak.

Według opozycji marszałek Witek złamała prawo. "Nie można anulować przeprowadzonego głosowania. Wyniki głosowania są ostateczne. Sejm może dokonać reasumpcji, tylko na pisemny wniosek co najmniej 30 posłów" - tłumaczy na Twitterze Szczerba. Jest zapowiedź donosu do prokuratury.

d4qclye

Z kolei rzeczniczka PiS Anita Czerwińska tłumaczyła marszałek. - Wezwania do powtórnego głosowania w sprawie kandydatów do KRS padały ze wszystkich stron, część urządzeń do głosowania nie działała - mówiła.

Ostatecznie, w powtórzowym głosowaniu, na członków KRS wybrano: Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4qclye

Podziel się opinią

Share

d4qclye

d4qclye
Więcej tematów