Trwa ładowanie...
d2sysa5

Kuria odda muzułmanom działkę pod budowę meczetu. "To historyczny moment"

Władze Florencji od kilku lat bezskutecznie próbowały znaleźć teren pod budowę meczetu. Przedstawiciele kościoła katolickiego zdecydowali się pomóc władzom i odstąpili swój teren. Jednak kuria ma też na tym skorzystać - w ramach podziękowania florencki uniwersytet przekaże jej ziemię w innej części Toskanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włoska kuria odda działkę pod budowę meczetu
Włoska kuria odda działkę pod budowę meczetu (East News, Fot: Godong/Robert Harding)
d2sysa5

Lokalne władze, kuria we Florencji, tamtejszy uniwersytet i stowarzyszenie budowy meczetu poinformowali, że archidiecezja odstąpi wspólnocie islamskiej należący do niej obszar. Zgodnie z projektem powstanie na nim ośrodek kultu i muzułmańskie centrum kultury. Prace budowlane mają jak najszybciej ruszyć, czego domaga się nawet arcybiskup Florencji. "Wszyscy mają prawo do godnego miejsca kultu" - twierdzi duchowny Giuseppe Betori.

W zamian za przekazanie ziemi Kościół katolicki otrzyma ziemię w Sesto Fiorentino, na której zbuduje swój ośrodek religijny. Włoskie media uważają tą decyzję za historyczny moment. Podpisanie umowy o przekazaniu ziemi sprawi, że w zabytkowym miasteczku będą stać wielki meczet i centrum katolickie.

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów