Trwa ładowanie...
d1nw1eq

Kuria nie wyjaśni sprawy ks. Henryka Jankowskiego. Tomasz Terlikowski reaguje

- To zła informacja dla Kościoła w Polsce - ocenił dziennikarz i działacz katolicki Tomasz Terlikowski. Tak skomentował decyzję kurii gdańskiej, która odmówiła zajęcia się sprawą wykorzystywania seksualnego Barbary Borowieckiej przez ks. Henryka Jankowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Terlikowski nie zgadza się z decyzją kurii
Tomasz Terlikowski nie zgadza się z decyzją kurii (East News, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1nw1eq

Zgłosiła, że była wykorzystywana seksualnie przez ks. Henryka Jankowskiego. Barbara Borowiecka otrzymała właśnie odpowiedź od gdańskiej kurii. - Nie zajmą się sprawą, bo Jankowski nie żyje. Nie poddam się - powiedziała Wirtualnej Polsce. Do sprawy odniósł się też dziennikarz i działacz katolicki Tomasz Terlikowski.

"To bardzo zły sygnał do ofiar, wiernych świeckich zaniepokojonych sytuacją, a także zła informacja dla Kościoła w Polsce. A do tego jest to próba zrzucenia odpowiedzialności za to, co powinna zrobić sama kuria na Stolicę Apostolską. (...) Odmowa jest zwyczajnym grzechem zaniechania, który dowodzi nie tylko lekceważenia bólu ofiar, odmowa aktu sprawiedliwości wobec nich (a to dodatkowy krzyż nakładany na ich ramiona), lekceważenia opinii publicznej, świeckich i duchownych, którzy domagają się ustalenia prawdy" - podkreślił w poście na Facebooku.

Zdaniem Terlikowskiego śmierć duchownego może być powodem odmowy wszczęcia kanonicznego procesu, ale nie zamknięcia sprawy. "Śmierć ks. Jankowskiego nie znosi konieczności prawdy i sprawiedliwości" - wyjaśni Terlikowski.

d1nw1eq

Zobacz też: "Kontrowersyjny i niekontrolowalny Wałęsa". Kierwiński i Czarnecki oceniają byłego prezydenta

"Kuria gdańska musi odpowiedzieć na zarzuty wobec poprzednich metropolitów, którzy - co wynikać może z opublikowanych tekstów i książek - mogli tolerować lub nie potrafili sobie poradzić z przestępczą działalnością księdza Jankowskiego" - zaznaczył publicysta. Jego zdaniem "czas krycia dobiegł końca".

Zobacz też: Terlikowski: powinna zostać powołana komisja ds. pedofilii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nw1eq

Podziel się opinią

Share
d1nw1eq
d1nw1eq
Więcej tematów