Trwa ładowanie...
d24bqdx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kurdowie oskarżyli Turcję o ułatwienie dżihadystom ataków na Kobane

Główna partia kurdyjska w Turcji, PKK, oskarżyła Ankarę o przymykanie oka na wykorzystywanie przez dżihadystów jej terytorium do ataków samobójczych i snajperskich na kurdyjskie miasto Kobane w Syrii, oblegane przez wojska Państwa Islamskiego (IS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Islamista powiązany z ISIS
Islamista powiązany z ISIS (AFP, Fot: YouTube)
d24bqdx

Z terytorium Turcji wjechał w sobotę samochód, w którym było czterech zamachowców samobójców: przejechali granicę na przejściu Mursitpinar i wysadzili się w powietrze w środku miasta, powodując ofiary wśród obrońców.

W sobotę - według informacji z Kobane - zginęło tam co najmniej trzydziestu uczestników walk; 2/3 ofiar było po stronie dżihadystów. Wśród obrońców miasta co najmniej kilku poległo w tych dniach od kul snajperów, którzy kryją się wśród spichlerzy po tureckiej stronie granicy. Są tam przechowywane rządowe rezerwy zboża.

Również komunikat w tej sprawie wydany przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podkreśla, że obszar, na którym ukrywają się snajperzy ostrzeliwujący obrońców Kobane, jest kontrolowany przez tureckie siły bezpieczeństwa.

d24bqdx

"Sygnalizowaliśmy to już od miesięcy, a ostatnie wydarzenia potwierdziły raz jeszcze, że siły zbrojne Państwa islamskiego otrzymują takie wsparcie" - podkreśla w komunikacie Obserwatorium.

Ankara odmówiła Stanom Zjednoczonym odegrania czynnej roli w prowadzonych przez USA i ich sojuszników operacjach powietrznych przeciwko IS, ponieważ obawia się, że mogą one umocnić rząd syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada - pisze Reuters.

Zobacz również film: Dżihadyści zamordowali Petera Kassiga

d24bqdx

Podziel się opinią

Share

d24bqdx

d24bqdx
Więcej tematów