Trwa ładowanie...
d1l9w17

Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle. Jest tuż przed Warszawą

Poziom Wisły w Warszawie we wtorek osiągnie najwyższy poziom po ostatnich ulewach. Przez stolicę przejdzie kulminacja fali wezbraniowej - podają Polskie Wody. Służby cały czas monitorują sytuację na brzegach rzeki.
Share
Pracownicy Wód Polskich zabezpieczyli wrak barki "Maristo", który znajduje się przy brzegu Wisły pod Mostem Łazienkowski
Pracownicy Wód Polskich zabezpieczyli wrak barki "Maristo", który znajduje się przy brzegu Wisły pod Mostem ŁazienkowskiŹródło: Wody Polskie
d1l9w17

Już w nocy poziom wody w Wiśle wzrastać będzie w okolicach Dęblina. - Kumulacji fali wezbraniowej w samej Warszawie spodziewały się między godz. 11 a 15 we wtorek - mówi Wirtualnej Polsce Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na odcinku Wisły Środkowej, administrowanym przez RZGW w Warszawie, przewidywane wezbranie znajduje się i będzie się znajdowało w strefie stanów wody wysokiej. Na wodowskazach nie zostaną jednak osiągnięte stany ostrzegawcze. - Przewidywana wysokość fali w stolicy na wodowskazie Warszawa-Bulwary wyniesie 315 cm. Znajdzie się więc w dolnej granicy stanów wysokich - dodaje rzecznik.

Ostrzeżenie dotyczy także odcinka do wodowskazu Włocławek.

d1l9w17

Zobacz także: Pożar barki przy moście Łazienkowskim w Warszawie

Wezbrane wody Wisły i jej dopływów to efekt ulew, które przechodziły nad Polską z niżem "Halina" w ubiegłym tygodniu. Sprawdź, czego spodziewać się po pogodzie w najbliższych dniach.

Zabezpieczona barka

Pracownicy Wód Polskich (RZGW w Warszawie) już przed weekendem zabezpieczyli wrak barki "Maristo", który znajduje się przy brzegu Wisły pod Mostem Łazienkowski.

d1l9w17

- Jednostka, której właściciel od lat uchyla się od obowiązku uprzątnięcia go, w ostatnim czasie płonął. Wysoka fala mogłaby porwać wielotonowy wrak stwarzając zagrożenie dla przęseł mostów i ruchu rzecznego - tłumaczy Tomoń.

"Maristo" została przymocowana do brzegu linami cumowniczymi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l9w17

Podziel się opinią

Share
d1l9w17
d1l9w17
Więcej tematów