Trwa ładowanie...
d2vcg5a
d2vcg5a
Polska The TimesZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kulczyk i Krauze w raporcie z likwidacji WSI?

Duża część raportu z likwidacji WSI dotyczy roli funkcjonariuszy WSI w aferze FOZZ. Inny rozdział opisuje działalność WSI w sektorze paliwowo-energetycznym. Znaczna część aneksu skupia się na działalności wpływowych biznesmenów, w tym najbogatszych Polaków - Jana Kulczyka i Ryszarda Krauzego - informuje "Polska".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vcg5a

Autorzy raportu przeanalizowali dziesiątki stron dokumentów SB na temat Krauzego. Nie są mu wprost stawiane zarzuty o współpracę ze służbami, raczej jest to obraz jego wpływów i powiązań biznesowych. Ale nazwisko Krauzego śledczy Antoniego Macierewicza wymieniają m.in. w kontekście mafii z gdańskiego Wybrzeża zajmującej się kradzieżą samochodów w latach 80.

Krzysztof Król, rzecznik grupy Prokom, wszelkie sugestie łączące Krauzego ze światem przestępczym uznaje za absurd. Zapowiada, że jeśli prezydent odtajni raport (Lech Kaczyński ma takie prawo, ale nie obowiązek), to Krauze natychmiast odda sprawę do sądu. (PAP)

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów