ycipk-3vuykg

Kukiz przedstawił "jedynki" do Europarlamentu. "Podpisy zbierzemy"

Stanisław Tyszka, Grzegorz Długi, Agnieszka Ścigaj i Paweł Kukiz-Szczuciński - to niektórzy liderzy list Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15
Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 (East News, Fot: Krzysztof Szymczak)
ycipk-3vuykg

Jak poinformował w czwartek Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka otwiera listę Kukiz'15 w okręgu wyborczym obejmującym Warszawę i część Mazowsza. Z kolei posłanka Agnieszka Ścigaj jest "jedynką" w woj. dolnośląskim i opolskim - donosi interia.pl za PAP.

Poseł Grzegorz Długi został liderem listy śląskiej, a poseł Jarosław Sachajko otwiera listę lubelską. Były kandydat na Rzecznika Praw Dziecka, Paweł Kukiz-Szczuciński, został "jedynką" w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie.

Na Pomorzu "jedynką" będzie poseł Andrzej Kobylarz, natomiast w kujawsko-pomorskim poseł Paweł Szramka.

ycipk-3vuykg

Listę z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego otwiera działacz samorządowy Marek Skrypko, a drugi okręg na Mazowszu - adwokat Piotr Mikołajczyk.

Liderem w województwie łódzkim został były wiceprezydent Łodzi i były burmistrz Łowicza Ireneusz Jabłoński, w Wielkopolsce - burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, a w woj. podkarpackim - działaczka Kukiz'15 Alicja Bobola.

Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie "jedynką" w okręgu obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie.

"Zbierzemy podpisy"

ycipk-3vuykg

W czwartek rano napisaliśmy, że formacja Pawła Kukiza może w ogóle nie wystartować w majowych wyborach. Jeden z posłów Kukiz'15 przyznał, że ruch nie może zebrać wymaganej liczby podpisów pod listami do PE, dlatego nie przedstawił jeszcze list wyborczych.

Kilka godzin po tym tekście Paweł Kukiz odniósł się do tych informacji. Stwierdził, że doniesienia te nie są prawdziwe, a podpisy zostaną zebrane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

Źródło: interia.pl

ycipk-3vuykg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vuykg

ycipk-3vuykg
ycipk-3vuykg