Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Kukiz pozywa polityków PO i Nowoczesnej. Odpowiedzą za swoje słowa

Izabela Leszczyna i Jerzy Meysztowicz z pozwami od Kukiz'15. Poszło o kontrowersje wokół głosowania nad utrzymaniem wyższych stawek VAT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider klubu Kukiz'15
Lider klubu Kukiz'15 (PAP, Fot: PAP)

Podczas czwartkowego posiedzenia w Sejmie opozycja próbowała zerwać kworum przy głosowaniu nad projektem dot. utrzymania wyższych stawek VAT 8 i 23% do końca 2018 roku. Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej apelował do klubu Kukiz'15, by wyciągnął karty do głosowania. Do zerwania kworum ostatecznie nie doszło, gdyż posłowie Kukiz ’15 zagłosowali przeciw.

Tymczasem posłanka PO Izabela Leszczyna napisała na Twitterze, że "tak oto wolnorynkowcy z Kukiz'15 przegłosowali podniesienie podatku VAT z 22% do 23%". Na reakcję samych zainteresowanych nie trzeba było długo czekać.

– Jeśli ktoś mi powie, że głosowałem za podwyższeniem podatków, to ta osoba będzie miała postępowanie. Złożę zawiadomienie. Ponieważ głosowaliśmy przeciwko podniesieniu. Ci, którzy podnieśli podatek VAT czyli Platforma Obywatelska, obecnie występują jako wielcy obrońcy narodu. To jest szczyt hipokryzji i cynizmu – powiedział Paweł Kukiz w "Politycznym Graffiti" na antenie Polsat News.

To jednak nie wszystko. Kukiz poinformował w sieci, że przygotowane zostały 26 pozwy przeciwko Izabeli Leszczynie. Dlaczego aż tyle? Na pozew zdecydował się każdy z posłów klubu Kukiz'15. Kolejne maja trafić również do posła Meysztowicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów