Trwa ładowanie...

Kukiz gotowy do koalicji z PiS. Stawia jednak warunki

Paweł Kukiz zapewnił, że po najbliższych wyborach parlamentarnych jest gotów zawrzeć koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Jego warunek do podjęcia współpracy, to przeprowadzenie pewnych "zmian ustrojowych i fiskalnych".
Share
Kukiz'15 popiera 10 proc. Polaków (sondaż CBOS)
Kukiz'15 popiera 10 proc. Polaków (sondaż CBOS)Źródło: PAP
d3r76r4

W ostatnich wyborach PiS zdobyło w Sejmie większość, dzięki czemu rządzi samodzielnie. Gdyby tego sukcesu nie udało się powtórzyć i partia Kaczyńskiego potrzebowałaby koalicjanta, z pomocą może im przyjść Kukiz'15.

Lider tego ugrupowania przyznał w programie wPolsce.pl, że chętnie zawrze sojusz. Warunek to spełnienie niektórych postulatów systemowych Kukiza.

Jako przykład polityk podał potrzebę zmiany ordynacji wyborczej, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i zmniejszenie PiT dla mikroprzedsiębiorców do 9 proc.

d3r76r4

Kukiz trzecią siłą sondaży

– Jeżeli PiS będzie skłonne przeprowadzić zmiany ustrojowe i fiskalne, to koalicja jak najbardziej możliwa – zapewnił Paweł Kukiz.

Jego zdaniem PiS musi zrezygnować z obecnego ustroju, w którym partie polityczne toczą nieustanną walkę "nie o dobro Polski, ale o gabinety polityczne, spółki skarbu państwa i synekury''.

Skrytykował też polityków Platformy Obywatelskiej, dla których wolność stała się synonimem władzy. - Dopóki nie rządzą, dopóty nie ma wolności. PO robi wszystko, by ten ustrój pozostał w niezmienionym kształcie - mówił.

d3r76r4

Zobacz także: Marek Jakubiak: sprawa Tomasza Komendy to sukces Zbigniewa Ziobry

Czy Prawo i Sprawiedliwość faktycznie może potrzebować koalicjanta? Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że partię rządzącą popiera 40 proc. wyborców.

Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z wynikiem 19 procent. Podium zamyka właśnie Kukiz'15. Trzecia siła polityczna w kraju cieszy się obecnie poparciem 10 proc. Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wPolsce.pl

d3r76r4

Podziel się opinią

Share
d3r76r4
d3r76r4
Więcej tematów