Trwa ładowanie...

Kukiz dogadał się z Kaczyńskim? Prezes "inwestował w ich znajomość"

Paweł Kukiz planuje wspólne wystąpienie z Jarosławem Kaczyńskim. Nie od dziś wiadomo, że politycy prowadzą rozmowy. Czym prezes PiS przekonał Kukiza? Jak wynika z doniesień, Kaczyński "inwestował w ich znajomość".

Share
Kukiz dogadał się z Kaczyńskim? Prezes "inwestował w ich znajomość"
Kukiz dogadał się z Kaczyńskim? Prezes "inwestował w ich znajomość"Źródło: East News
d366es6

W piątek Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS przekazała, że na poniedziałek zaplanowano wspólne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", podczas konferencji prasowej mają zostać zaprezentowane warunki wsparcia czterech posłów Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia.

Kukiz pytany na antenie RMF FM, co obiecał mu Kaczyński, wymienił m.in. ustawę o sędziach pokoju, ustawę antykorupcyjną, dzień referendalny raz w roku. - Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie Prawo i Sprawiedliwość zażyczy - przyznał polityk.

Według informatorów "GW" Kukiz "nie zamierza brać posad od PiS". Jeden z nich mówi, że miała pojawić się propozycja podsekretarza stanu w resorcie rolnictwa, "ale Paweł Kukiz zdecydowanie zabronił".

Burza po słowach Adama Niedzielskiego. Bartosz Arłukowicz komentuje

Paweł Kukiz zafascynowany Jarosławem Kaczyńskim? Prezes "inwestował w ich znajomość"

Jednak kwestią otwartą są miejsca na listach PiS w kolejnych wyborach, co miało być proponowane Kukizowi. – Ale to daleka przyszłość, mówimy o tym, co dziś. A dziś Paweł Kukiz uważa, że realizuje wielką misję – mówi w rozmowie z "GW" jedna z osób, znających sprawę.

d366es6

Jeden z polityków ze środowiska Kukiza stwierdził, że poseł jest zafascynowany od lat Jarosławem Kaczyńskim. - Pamiętam, jak w pierwszej kadencji Zjednoczonej Prawicy jeździł na rozmowy z prezesem PiS, potem wracał i opowiadał posłom, że rozmawiali o historii Polski, że wspaniale było posłuchać Kaczyńskiego, że to patriota i tym podobne. Wtedy Kaczyński nie potrzebował Kukiza, po prostu inwestował w ich znajomość i dziś ma efekt - powiedział rozmówca "Wyborczej".

Pierwszy wspólny projekt PiS i Kukiz’15 trafił do Sejmu na początku czerwca. To tzw. ustawa antykorupcyjna, która - jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce - była przedmiotem negocjacji między Jarosławem Kaczyńskim a Pawłem Kukizem. Obaj liderzy podpisali porozumienie programowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d366es6

Podziel się opinią

Share
d366es6
d366es6
Więcej tematów