Trwa ładowanie...

Do Warszawy przyjedzie Tour de Pologne!

Tour de Pologne nie gościło u nas od 2011 roku

Do Warszawy przyjedzie Tour de Pologne!
d1sifri
d1sifri

Warszawa już za niespełna miesiąc, 4 sierpnia, gościć będzie kolarzy biorących udział w 71. Tour de Pologne.* Zawodnicy zakończą zmagania drugiego, 234-kilometrowego etapu wyścigu właśnie w stolicy.* Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ przypada w roku 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Z tego powodu wyścig objęty został honorowym patronatem byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy oraz obecnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

  1. edycja wyścigu rozpocznie się spod bram Stoczni Gdańskiej. Z Miasta Wolności kolarze pojadą do Bydgoszczy. II etap wyścigu wystartuje w poniedziałek, 4 sierpnia, w Toruniu a metę będzie miał w Warszawie. Na ostatnim odcinku trasy peleton pokona trzy specjalne pętle po stolicy. Długość etapu, który zakończy się w naszym mieście to aż 234 km. W Warszawie Tour de Pologne nie gościło od 2011 roku, choć w historii start lub meta etapu odbywała się w stolicy wielokrotnie.

Którędy pojadą kolarze? Zawodnicy wjadą do stolicy od strony Starych Babic i ulicy Górczewskiej, następnie peleton dojedzie ulicą Okopową i al. Solidarności aż do placu Bankowego. Dalej kolarze pojadą ul. Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową do Senatorskiej i Placu Teatralnego.

d1sifri

Ostatnim fragmentem tego etapu będą trzy pętle na trasie rozpoczynającej się i kończącej na placu Teatralnym. Każda z nich będzie wiodła ulicami Wierzbową, marsz. F. Focha, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Senatorską.

d1sifri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sifri
Więcej tematów