Trwa ładowanie...
toruń
oprac. Maciej Deja
29-01-2019 17:37

Akcja antypedofilska. Uczestnicy nie będą sądzeni

Sąd Rejonowy w Toruniu odmówił wszczęcia postępowania ws. akcji antypedofilskiej. Miejscowi policjanci chcieli ukarać osoby, które umieściły na bramie kościoła ulotek w czasie akcji "Baby Shoes Remember".

Akcja antypedofilska. Uczestnicy nie będą sądzeniŹródło: East News, fot: Łukasz Szeląg/Reporter
d2lfqqh
d2lfqqh

Czworo uczestników sierpniowej manifestacji w Toruniu usłyszało zarzuty z ust policjantów. W kolejnym tygodniu miejscowy sąd otrzymał wniosek z Komisariatu Toruń-Śródmieście o ukaranie Katarzyny Lewandowskiej. To jedna z osób, którą obwiniono o umieszczanie ogłoszeń (o treściach antypedofilskich) w miejscu publicznym bez zezwolenia.

W akcji brała też udział posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. W styczniu Komendant Główny Policji zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, by uchylił jej mandat w celu pociągnięcia do odpowiedzialności za wspomniane wykroczenie.

We wtorek okazało się, że sąd nie będzie zajmował się przypadkiem Katarzyny Lewandowskiej. Sędzia Sławomir Więckowski stwierdził co prawda, że jej wina nie ulega wątpliwości, ale odmówił wszczęcia postępowania.

d2lfqqh

"W ocenie Sądu czyn, który popełniła Katarzyna Lewandowska, nie wykazuje cech społecznej szkodliwości" - czytamy w uzasadnieniu, które uczestniczka manifestacji zamieściła na Facebooku. Sędzia zwrócił uwagę, że happening odbywał się w spokojnej atmosferze.

Zobacz także: Coraz więcej ofiar księży pedofilów zabiera głos. Widać to na mapie

Komisariatowi Policji Toruń-Śródmieście przysługuje odwołanie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2lfqqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lfqqh
Więcej tematów